5 najpopularniejszych telewizorów sezonu

W obecnych czasach zakup telewizora, który reaguje na ludzki głos lub gesty, nikogo nie dziwi. Z łatwością można dostać odbiornik, którym steruje się poprzez tablet, telefon komórkowy lub laptop. Trendy zmieniają się błyskawicznie, dlatego wybór sprzętu nie zawsze jest prosty. Sprawdź, który telewizor nada się do twojego domu.

1. Telewizor Samsung QLED 65 4K Q7C

To typ urządzenia z zakrzywionym ekranem. Jego zdecydowanym atutem jest nasycenie kolorów. Technologia QLED dysponuje opcjami wzmacniającymi obraz, takimi jak Supreme UHD Dimming, Q Color, Q HDR 1500, czy Q Engine. Gwarantuje to znakomite wrażenia wizualne podczas użytkowania sprzętu. Telewizor Samsung QLED osiąga bardzo wysoką jasność, sięgającą nawet 2000 nitów, choć zazwyczaj telewizory LCD nie osiągają takich wyników.

2. Philips 42PFH6309/88

Posiada dwa atuty: ekran o przekątnej 42’ oraz dwustrefowy Ambilight. Kolorowe podświetlenie sprawia wrażenie, że wyświetlany obraz jest dużo większy, niż w rzeczywistości. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić poprzez ustawienie telewizora na tle białej ściany. Urządzenie jest też wyposażone w moduł Wi-Fi, a tym samym dostęp do Smart TV, w którym dostępne są najpopularniejsze aplikacje VOD.

3. Telewizor Samsung QLED 55QF7

Ma płaski ekran, który oferuje doskonałą ostrość obrazów, wysoki kontrast, a także płynność ruchów. Obraz się nie zacina, nie szarpie, ani nie powoduje efektu smużenia. Warto też podkreślić wysoką jakość nagłośnienia, a także elegancki wygląd.

4. Sony XE9305

Charakteryzuje się wysokim kontrastem, głęboką czernią i żywymi kolorami. To luksusowy telewizor LED o rozdzielczości Ultra HD. Telewizory te nie tylko gwarantują wysokiej jakości obraz, lecz także znakomite nagłośnienie – odbiornik wykorzystuje najnowszą wersję systemu Android. Dodatkowo, możemy sterować telewizorem przy użyciu własnego głosu.

5. LG SJ850V

Został wyposażony w głośniki od Harmana Kardona, które gwarantują doskonałe nagłośnienie. Modele te posiadają innowacyjny system operacyjny, który umożliwia szybkie poruszanie się po Internecie, a także sprawne korzystanie z aplikacji, filmów online czy gier.

Wybór telewizora wcale nie jest prosty, zwłaszcza gdy rynek dysponuje tak wieloma modelami i nowinkami technologicznymi. Telewizory LCD czy Led? Smart TV czy tradycyjny odbiornik? Pamiętaj, aby kierować się przede wszystkim własnym gustem i potrzebami, a nie trendami i okazyjną ceną. Mądrze wybrany telewizor będzie ci służył przez lata.