Akcesoria USB do laptopów

Wielu z nas korzysta z laptopów codzienne. To nie tylko źródło rozrywki i informacji, ale także narzędzie pracy i nauki. Aby uprzyjemnić sobie spędzany przy tym przenośnym komputerze czas, a także lepiej o niego zadbać, warto sięgnąć po przeznaczone do niego akcesoria. Co może okazać się szczególnie przydatne?

Wśród typowych akcesoriów do laptopów, które obejmują m.in. czytniki kart pamięci, listwy zasilające czy koncentratory USB, znajdziemy również inne ciekawe dodatki, nierzadko pełniące rolę funkcjonalnych gadżetów. W które z nich warto się wyposażyć i które mogą okazać się ciekawym prezentem na zbliżające się święta?

Wspomnieliśmy powyżej o koncentratorach USB, które pozwalają na podłączenie do jednego wejścia USB nawet kilku różnych urządzeń. Takie akcesorium z pewnością okaże się przydatne, jeśli powiemy, jak wiele przedmiotów możemy do niego przyłączyć, by uprzyjemniały czas poświęcany na pracę czy relaks oraz zapewniały podczas nich lepsze warunki.

W okresie zimowym szybko stygnąca herbata pozostanie ciepła, jeśli kubek ustawimy na podgrzewaczu USB. To propozycja dla prawdziwych zmarzluchów, dla których ciepła kawa czy herbata to niezawodny towarzysz porannego przeglądu prasy lub pracy po godzinach.

Dla odmiany wspomnijmy także o wiatraczkach zasilanych przez USB, które będą przydatne w czasie letnich upałów. Wśród nich znajdziemy zarówno niewielkie wentylatory osadzone na giętkim przewodzie, jak i większe wiatraki wymagające ustawienia na stole bądź podłodze.

Osoby, które przy laptopie spędzają czas także w nocy, z pewnością docenią światło płynące z niewielkiej lampki – również podłączanej do portu USB. Zaletą takiego oświetlenie jest fakt, że wykorzystuje ono ekonomiczne diody LED i zapewnia taki poziom jasności, który jest wystarczający do komfortowej pracy na komputerze. Lampka podłączona do laptopa sprawi, że odpowiednie miejsce do pracy znajdziemy bez względu na to, gdzie się znajdujemy.

Jeszcze jednym ciekawy akcesorium, które przystosowane jest do podłączenia do USB, jest miniaturowy odkurzacz. Z pewnością przyda się osobom, które spędzając większość dnia przed ekranem laptopa, spożywają przy nim posiłki czy przekąski. Miniodkurzacz pozwoli w szybki sposób oczyścić klawiaturę z okruszków, kurzu i innych zanieczyszczeń. Dzięki niemu z łatwością doprowadzimy do ładu także nasze biurko. Co więcej, urządzenie takie posiada wymienne końcówki, a wciągnięte przez nie zanieczyszczenia usuniemy po jego otwarciu.

Jak widać, do portu USB możemy podłączyć wiele interesujących, a jednocześnie bardzo praktycznych urządzeń. Z tego też powodu podczas zakupu komputera przenośnego warto zapoznać się z jego specyfikacją, by dokładnie sprawdzić, ile wejść USB podsiada upatrzony przez nas model. Oczywiście ilość portów USB to tylko jedno z kryteriów – warto posiłkować się również rankingiem laptopów, by wybrać model o odpowiednich parametrach. Pamiętajmy jednak, że w razie potrzeby możemy sięgnąć po hub USB, do którego wieczorową porą podłączymy zarówno podgrzewacz do herbaty, jak i ledową lampkę.