Aplikacja iME liczy na polskich i europejskich klientów. Chce podłączyć 200.000

W 2014 roku Polacy kupili ponad 5,5 mln komputerów a ich naprawa kosztowała prawie 1 mld zł!
Co więcej, 20 milionów Polaków używa już globalnej sieci Internet. W tym roku (2015) w Europie ma zostać sprzedane 315.000 komputerów. Taki potencjał rynku chce wykorzystać producent
nowej aplikacji iME, będącej pierwszym na rynkach Europy narzędziem osobistej pomocy i zdalnego dostępu do konsultacji IT. Liczy, że w tym roku zdobędzie co najmniej 200-300 tys. użytkowników.

Aplikacja iME ma wkrótce pojawić się na rynku w Polsce (stacje benzynowe, salony operatorów telefonii komórkowej) oraz w Wielkiej Brytanii. Kolejnym krokiem mają być Stany Zjednoczone. Analitycy iME podkreślają, że Polacy tylko w ciągu ostatnich 7 lat na naprawę oraz wymianę swoich smartfonów Polacy przeznaczyli ponad 4 miliardy złotych**.

Szacujemy, że potrzeby pomocy informatycznej w sytuacji kiedy urządzenia odmówią posłuszeństwa wśród polskich użytkowników komputerów są olbrzymie. Szacujemy, że rynek ten może być wart nawet 1 mld zł – podkreśla Robert Niczewski z działu marketingu iME.

Nowa aplikacja – doradca iME pomoże rozwiązać problem z laptopem czy smartfonem. Usługa pozwoli na usunięcie nagłych awarii niezależnie od miejsca, w którym znajduje się posiadacz komputera. Pozwoli osobom starszych skonfigurować pocztę, zainstalować drukarkę lub komunikator głosowy. Tym młodszym udzieli pomocy w wyborze aplikacji, rozwiążę problem z wirusem lub naprawi wolno działający internet.  Aplikacja może pomóc też przedsiębiorcom czy osobom prywatnym, którzy pilnie muszą zrealizować zlecenie o charakterze technicznym lub związanym z realizacją zamówienia e-commerce lub e-banking.

 

iME – lider wsparcia IT

Usługę tę można najłatwiej porównać do prywatnego informatyka dostępnego z dowolnego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, nawet w święta.  Usługi świadczone przez iMe przydadzą się nie tylko osobom zupełnie nieobeznanym z komputerami, ale też ceniącym swój czas. Wszelkie naprawy niemal zawsze będą przeprowadzane zdalnie.

Dzięki zainstalowanemu wcześniej oprogramowaniu informatycy uzyskają dostęp do komputera i samodzielnie pozbędą się wszelkich usterek. Oczywiście będzie możliwe obserwowanie ich pracy i tym samym nauczenie się radzenia sobie w podobnych sytuacjach.  Usługa dostępna będzie w 3 pakietach cenowych: kuponowym 19 zł i 35 zł oraz abonamentowym 80 zł. Wszystkie rodzaje kuponów iMe będzie można kupić zarówno przez Internet, jak też w najlepszych sklepach komputerowych i salonach prasowych.

Usługą zainteresowani są nie tylko producenci laptopów i komputerów stacjonarnych. Rozwiązanie może być produktem standardowo oferowanym przez operatorów komórkowych. Już w połowie bieżącego roku usługa ta doczeka się też wersji mobilnej, a specjaliści iMe będą pomagać użytkownikom wykorzystać pełnię możliwości nowego smartfonu lub tabletu.

* Raport : Społeczeństwo informacyjne w Polsce, GUS, 2014 / ** Badanie Square Trade 2014

In : Tech

Related Articles