Areszty za kradzież audi z terenu Niemiec

Policjanci ze Szczecina i Świnoujścia zatrzymali trzech sprawców, którzy ukradli na terenie Niemiec audi A6, a następnie przyjechali nim do Świnoujścia. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów, gdy próbowali odjechać skradzionym pojazdem.

 Kilka dni temu w Świnoujściu policjanci z Grupy Samochodowej KWP Szczecin ujawnili skradziony  na terenie Niemiec  pojazd marki audi A6 o wartości prawie 15 tysięcy euro. Funkcjonariusze ustalili, że samochód wraz z pozostawionymi w nim przedmiotami został ukradziony dzień wcześniej. Właściciel wycenił straty na około 73 tysiące złotych.

Kryminalni,  mając  uzasadnione podejrzenie, że sprawcy  wkrótce  wrócą po swój łup, zorganizowali zasadzkę. Jeszcze tego samego dnia wv passatem podjechało trzech mężczyzn, którzy usiłowali odjechać skradzionym audi. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci, zatrzymując zaskoczonych  sprawców.

Zatrzymani  to trzej mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku od  26 do 30 lat. Mężczyźni  trafili do policyjnego aresztu, a  funkcjonariusze  w tym czasie zbierali materiał dowodowy potrzebny do postawienia im zarzutów.
Przeszukania powiązanych z zatrzymanymi pojazdów i lokali pozwoliły na zabezpieczenie wielu przedmiotów służących do popełniania przestępstw, jak i pochodzących z nich.

W trakcie  prowadzonych czynności  dodatkowo wykryto sprawcę włamania do jednego z mieszkań w Świnoujściu.  Mundurowi odzyskali  w całości  utracone w wyniku tego przestępstwa mienie.

Zebrany materiał pozwolił na postawienie każdemu z zatrzymanych zarzutu kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn  dodatkowo usłyszał zarzut paserstwa.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu  trzej mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

(KWP w Szczecinie / mg)

Related Articles