Bądź jak hollywoodzka gwiazda – ozdób swoje zęby

Moda na biżuterię nazębną lansowana na świecie przez największe gwiazdy, w Polsce sukcesywnie zdobywa zwolenników. Już 20 marca, tuż przed Dniem Wagarowicza, warszawskie gabinety stomatologiczne każdemu chętnemu bezpłatnie ozdobią zęby biżuterią z 24-karatowego złota lub kryształów Svarowskiego.
Biżuteria nazębna noszona m.in. Madonnę i Rihannę, jest bezpieczną metodą uatrakcyjnienia i wyróżnienia swojego uśmiechu. Może być ona wykonana z metali szlachetnych lub kamieni ozdobnych oraz przybierać różne kształty. Biżuterię przykleja się do zębów w ten sam sposób, co zamki od aparatów ortodontycznych. Dzięki temu nie naraża ona szkliwa i może być przez stomatologa zdjęta w dowolnym momencie.
Oprócz walorów estetycznych taka biżuteria może również pozytywnie wpłynąć na dbanie o higienę jamy ustnej. Chęć wyeksponowania ozdoby, zachęca do częstszego mycia zębów. Z tego powodu szczególnie poleca się ją dzieciom. Jako rodzic, sam byłem zaskoczony, jak córka po założeniu biżuterii, sumiennie myje zęby po każdym posiłku – mówi dr Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii” – Co więcej takie ozdoby sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Dlatego w przeddzień nadejścia kalendarzowej wiosny zapraszamy wszystkich warszawiaków do upiększenia zębów i rozdawania promiennych uśmiechów.
Otrzymaną za darmo biżuterię będzie można bezpłatnie założyć 20 marca w czterech placówkach Prima-Dent w Warszawie: przy ulicy Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a, oraz Targowej 67/2. Wymagane są wcześniejsze zapisy. Rejestracja rusza 17 marca.
Adresy i numery telefonów gabinetów:
Prima-Dent ul. Grójecka 77
tel.: 22 822 28 89 Prima-Dent ul. Króżańska 20
tel.: 22 849 99 92
tel.: 22 849 53 67
Prima-Dent ul. Targowa 33a
tel.: 22 618 93 60
tel.: 22 618 95 60 Prima-Dent ul. Targowa 67/2
tel.: 22 619 76 16
tel.: 22 618 31 30

„Lekcja stomatologii” to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia” oraz NZOZ Prima-Dent w Warszawie, której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Pracodawców RP, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów, Burmistrza Dzielnicy Praga Północ, Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oraz patronatami medialnymi Stomatologii Współczesnej, infoDENT24.pl, Nowej Stomatologii, Dental Radia, Art of Dentistry oraz Asystentki i Higienistki Stomatologicznej. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii” prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.

Related Articles