Beata Pawlikowska radzi: Jak odnaleźć poczucie własnej wartości?

Beata Pawlikowska przekonuje, że choć każdy doświadcza czasami uczucia bezradności i zagubienia, to nie należy do siebie dopuszczać negatywnych myśli. Znana podróżniczka w swojej nowej książce radzi, jak się nie poddawać w natłoku codziennych problemów. Poradnik „W dżungli codzienności” ukazał się 29 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Beata Pawlikowska udowadnia, że można skutecznie walczyć ze swoimi słabościami i życiowymi trudnościami tak, by osiągnąć upragnione cele. Podróżniczka, która ma za sobą wiele trudnych doświadczeń, chce teraz pomóc tym, którzy walczą ze swoimi demonami. Przekonuje, że nigdy nie wolno się poddawać – nawet w najgorszych momentach w życiu. W książce „W dżungli codzienności” zamieszcza nie tylko swoje felietony oraz żółte kartki ze złotymi myślami, ale odpowiada też na poruszające listy czytelników.

Podróż przez życie polega na krótkich odcinkach, po których zostajesz wyrzucony na peron i musisz szukać następnego pociągu. Czasem lądujesz na pustyni i musisz szukać wielbłąda. Czasem musisz iść na piechotę. Ale ciągle iść naprzód. – radzi Beata Pawlikowska. Przekonuje, że choć w niektórych sytuacjach wydaje się, że nie ma już nadziei na poprawę, a wszystkie życiowe plany się rozpadły, to można jednak znaleźć w nich coś pozytywnego. Poszukuje także odpowiedzi na pytanie, jak radzić sobie z cierpieniem bliskich i jak nauczyć się wybaczać. Za pomocą przykładów z otoczenia i własnych przemyśleń pomaga Czytelnikowi wyszukać własną receptę na szczęście i odnaleźć się w dżungli codzienności.

Bywa, że jest ciągle pod górkę. Dajesz radę. Zawzięta, uparta i wściekła na cały świat. Ciągle czujesz, że coś ci umyka, że powinno być inaczej, że niby o to ci chodziło, ale jednak właściwie chyba wcale nie! Wiem. Ja też tak miałam.  Rozumiem dlaczego czujesz się nic nie warta, wylewasz morze łez, straciłaś ochotę na życie i dlaczego jesteś z gościem, z którym wcale nie chcesz być. Dlatego w tej książce oprócz felietonów i żółtych kartek zamieściłam też odpowiedzi na listy. – pisze Beata Pawlikowska w swojej książce „W dżungli codzienności”.

O autorce:

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się również seria poradników Beaty Pawlikowskiej: „W dżungli zdrowia”, „Moje zdrowe przepisy”, „Moja dieta cud” oraz „Największe kłamstwa naszej cywilizacji”. Już wkrótce piąty tom z serii: „Największe skarby naszej cywilizacji”. Ukazały się również następujące tytuły: „Teoria bezwzględności”  oraz „W dżungli życia” – w wersji papierowej i audiobook.

Related Articles