Blisko 80% Polek regularnie gra w gry komputerowe

Pomimo że sfera gier online powszechnie kojarzona jest jako domena mężczyzn, kobiety odgrywają w niej nie mniejszą rolę. W Europie w różnego typu gry wideo regularnie grają 132 mln graczy[1], z czego blisko połowa to kobiety[2]. Płeć piękna dominuje wśród europejskich graczy na urządzeniach mobilnych – jest ich 52%[3]. Wśród Polek powyżej 16 roku życia blisko 80% ankietowanych w badaniu SW Research[4] zadeklarowało, że regularnie gra w gry komputerowe. Różnorodność typów gier, łatwość dostępu do nich i możliwość współzawodnictwa sprawiają, że po ten rodzaj rozrywki często sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Rosnąca popularność gier online oraz w portalach społecznościowych wiąże się z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa płatności w internecie i ochrony danych osobowych. Jednym z rozwiązań gwarantujących transakcje bezpieczne i jednocześnie łatwe jak operowanie gotówką jest paysafecard.

Badania Flurry Analytics pokazały, że grające kobiety o 31% częściej niż mężczyźni dokonywały mikropłatności w związku z graniem online[5]. Panie chętniej sięgają po gry społecznościowe, a to właśnie w nich często dodatkowe treści czy aktualizacje udostępniane są za opłatą. Przy wykonywaniu płatności internetowych niezwykle ważne jest zachowanie bezpieczeństwa, a w przypadku mikropłatności podczas gry – także łatwość i szybkość transakcji. Wymogi te spełnia prosta w obsłudze gotówka internetowa jaką jest paysafecard. Ta forma płatności pozwala graczom uniknąć ryzyka podczas dokonywania opłaty za grę online, ponieważ nie wymaga podawania żadnych danych osobowych, konta bankowego ani karty kredytowej. Przy tym pozwala również na łatwą i stałą kontrolę wydatków.

Kobiety stają się coraz ważniejszą grupą docelową producentów gier oraz usługodawców powiązanych z branżą. Statystyki pokazują, że coraz więcej kobiet w ramach rozrywki sięga po gry online, a największym ich zainteresowaniem cieszą się społecznościowe gry turowe, symulatory oraz gry polegające na dopasowywaniu elementów. Pragniemy zapewniać naszym klientom im maksymalne bezpieczeństwo płatności i uwzględniać ich potrzeby, dlatego oferujemy środek płatniczy łatwy i szybki jak gotówka. Dokonanie mikropłatności z wykorzystaniem paysafecard nie tylko zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo jego danych osobowych, ale pozwala również na szybki powrót do przerwanej rozgrywki” – mówi Udo Müller, Dyrektor Generalny paysafecard, wiodącego światowego dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid z siedzibą w Wiedniu i części międzynarodowej grupy Skrill.

Gry online są jedną z najpopularniejszych form współczesnej rozrywki, powszechnie dostępną bez względu na wiek i płeć. Powoli odchodzi w niepamięć stereotyp gracza – młodego mężczyzny: wyniki badań pokazują, że rośnie liczba grających kobiet.

  • Badania z 2008 roku pokazały, że wśród graczy jest 38% kobiet[6], a w 2014 roku było ich już 43%[7].
  • Popularność gier mobilnych jest nawet wyższa wśród kobiet (52%) niż mężczyzn (48%)[8].
  • Wzrasta popularność gier na urządzeniach mobilnych – 54% ankietowanych Brytyjczyków wskazuje smartphone’a jako ulubione urządzenie do grania. Dopiero za nim pojawia się komputer (51%), konsola (45%) oraz tablet (44%)[9].

paysafecard wspiera największą i najstarszą międzynarodową ligę gier komputerowych ESL (Electronic Sports League). Lider w zakresie wdrażania innowacyjnych i bezpiecznych płatności bezgotówkowych został jednym z głównych sponsorów dwóch najważniejszych wydarzeń organizowanych przez platformę e-sportu na stadionach we Frankfurcie i Kolonii – ESL One Frankfurt 2015 oraz ESL One Kolonia 2015.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard. Z paysafecard można korzystać w tysiącach sklepów internetowych. Za sprawą takich marek, jak: paysafecard, my paysafecard, paysafecard MasterCard® i YUNA przedsiębiorstwo zyskało pozycję wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań płatniczych typu prepaid.

W celu dokonania płatności za pomocą paysafecard wystarczą dwa kroki:

  • zakup kuponu paysafecard o jednym z dostępnych nominałów
  • wpisanie 16-sto cyfrowego kodu znajdującego się na zakupionym kuponie.

W ciągu 7 lat działalności na polskim rynku, paysafecard – wiodącemu światowemu dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid – zaufało już 800 000 Polaków. Liczba osób wybierających bezpieczne płatności online rośnie z roku na rok, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W ciągu 2014 roku za pomocą paysafecard – 16-cyfrowego PIN-u – na całym świecie dokonano aż 86 milionów transakcji.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że najczęstszy powód korzystania z kart paysafecard, na który wskazało 76,4% ankietowanych to łatwość użytkowania.70,5% badanych użytkowników korzysta z nich ze względu na bezpieczeństwo dokonywanych płatności, a 57,9% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych. Prawie połowa badanych (41,5%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 35,0% ze względu na brak konieczności posiadania konta bankowego. Ponadto aż 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby paysafecard znajomym.

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH powstała w 2000 roku w Austrii i w Niemczech. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu, a spółki zależne rozlokowane są między innymi w Londynie, Dusseldorfie, Lucernie, Nowym Jorku, Meksyku, a także w Buenos Aires. Spółka w 100% należy do Grupy Skrill – jednej z największych na świecie firm, świadczących usługi płatności elektronicznych. Oferowany przez firmę kluczowy produkt – paysafecard, jest dostępny obecnie w ponad 500 000 punktach sprzedaży w 40 krajach na całym świecie.

paysafecard jest laureatem wielu prestiżowych nagród, do których należą między innymi: nagroda Paybefore Award w kategoriach: „Best Digital Currency”, „Best Virtual or Digital Program”, „Top Digital Dollars” oraz „Consumer Value”. Dodatkowo rozwiązanie paysafecard zdobyło nagrody Paybefore Awards Europe w kategoriach „Most Innovative Prepaid Solution” oraz „Consumer Champion”. W 2014 r. kwartalnik „The New Economy” wyróżnił paysafecard, jako jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw 2013 r.

Więcej informacji na: www.paysafecard.com/pl-pl/

 

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH powstała w 2000 roku, wprowadzając na rynek „Gotówkę internetową” pod nazwą paysafecard. Międzynarodową ekspansję na szeroką skalę rozpoczęła w 2006 roku przy jednoczesnym rozwoju portfolio świadczonych usług. paysafecard funkcjonuje obecnie na 4 kontynentach – w Europie, Australii, Ameryce Północnej oraz Południowej.

Na rynek polski zostały wprowadzone do tej pory takie produkty, jak:

  • paysafecard – kody umożliwiające dokonywanie zapłaty przez Internet,
  • my paysafecard – osobiste konto online,
  • my PLUS – program lojalnościowy,
  • aplikacja paysafecard na smartfony.

W Polsce funkcjonuje już około 40.000 autoryzowanych punktów sprzedaży paysafecard. Kody PIN można zakupić także w Internecie. Dostępne nominały to 20, 30, 50, 100 oraz 300 PLN. Z badań statystycznych, dotyczących liczby użytkowników paysafecard w Europie wynika, że wśród Polaków jest ok. 800 000 użytkowników.

Partnerami paysafecard są między innymi: Relay, Inmedio, 1-Minute, Statoil, Shell, Stacje BP, Komputronik, Auchan, RUCH, Kolporter, Carrefour, POLOmarket, Delikatesy Centrum, Pepco.

In : Tech