Case Study – uporządkowanie napływających CV

Agencja rekrutacyjna X rozwija się dynamicznie i ma coraz więcej zleceń. Nie wystarczają już bazy tworzone na komputerach pracowników w programie Excel oraz osobne foldery dla każdej z prowadzonych rekrutacji. Pracownicy mają problemy z przeglądaniem CV pod kątem nowych wakatów, ponieważ nie mogą zaznaczyć jednego interesującego ich aspektu, który byłby kluczowy dla rekrutacji, np. lokalizacja, znajomość języka czy posiadane certyfikaty. Jeżeli rekruterzy będą chcieli nadal dobrze wykonywać swoje obowiązki, będzie koniecznie znalezienie i wdrożeni narzędzia, które ułatwi ich codzienną pracę.

Cele:

  • znalezienie narzędzia, które spełnia wymagania agencji X
  • przeszkolenie pracowników z obsługi narzędzia
  • przeniesienie bazy kandydatów z Excela to programu
  • wzrost wydajności pracowników

Zastosowane rozwiązane:

Agencja X rozpoczęła poszukiwania na rynku polskim narzędzia, które spełniłoby jej oczekiwania. Szukano firm, które oferują dane rozwiązania, na forach internetowych czy podczas rozmów z przedsiębiorstwami o podobnym profilu. Dodatkowo, korzystano również z bezpłatnych, tygodniowych wersji próbnych narzędzi. Zwracano uwagę na możliwość powiązania z portalami z ogłoszeniami o pracę, ilość kandydatów, którą można wprowadzić, intuicyjność korzystania, możliwość wyszukiwania kandydata po wybranym kryterium czy możliwość przenoszenia kandydatów z jednego projektu do drugiego. Dla agencji X ważne również było, aby narzędzie było obsługiwane za pomocą Internetu, ponieważ wiele osób z firmie pracowało częściowo lub całkowicie zdalnie.

Rezultatem dłuższych poszukiwań i dogłębnych analiz był wybór narzędzia firmy Y, internetowej platformy do zarządzania projektami rekrutacyjnymi, która oferuje dokładnie to, czego agencja X oczekiwała, oraz dodatkowe, przydatne rozwiązania. Kolejną funkcją byłaby możliwość tworzenia wirtualnej notatki nt. kandydata, oceny, tworzenia kalendarza spotkań oraz wysyłkę maili.

Rezultaty:

  • przeniesienie bazy kandydatów firmy X do internetowej platformy
  • znaczne skrócenie czasu pracy rekruterów
  • ułatwienie ich pracy

Related Articles