Co zrobić, aby dziecko nauczyło się języka angielskiego?

Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają wszelkie predyspozycje do chłonięcia wiedzy z zakresu języków obcych. Biorąc pod uwagę fakt, że najważniejszym, a zarazem najpopularniejszym językiem współcześnie jest angielski, to już na etapie kilku lat nasze pociechy poznają proste słowa określające zwierzęta, kolory, czy rośliny. W efekcie późniejsza droga edukacyjna jest znacznie mniej wyboista. Niestety część dzieci nie garnie się do nauki języków obcych. Wówczas należy je do tego skutecznie zachęcić. W jaki sposób tego dokonać? Oto odpowiedź.

 

O ważnej roli motywacji.

Istotną rolę w zachęceniu dziecka do nauki języka angielskiego odgrywa motywacja. Aby ukazać jej wpływ na efektywną naukę warto przybliżyć metodę Berlitza. Polega ona na tym, iż jest całkowicie skupiona na komunikacji. Lektorem uskuteczniającym ową metodę może być wyłącznie native speaker zachęcający swych podopiecznych do mówienia w języku wykładanym. Istotnym elementem takiego sposobu jest aktywne uczestnictwo w zajęciach. Prowadzący mobilizują uczniów do rozmów w języku obcym nawet wówczas, gdy popełniają oni podstawowe błędy. Nauka gramatyki w początkowej fazie jest formą poboczną.

O ile metoda ta cechuje się sporą skutecznością, o tyle zdarzają się wyjątki w których się ona nie sprawdza. Wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Jedną z najbardziej prestiżowych i renomowanych placówek oferujących alternatywne metody nauczania języka angielskiego jest marka Lincoln – https://lincoln.edu.pl/.

Zaufaj profesjonalistom.

Marka Lincoln oferuje najwyższej jakości usługi nauczania języka angielskiego w niesamowicie atrakcyjnych cenach. Zróżnicowana forma edukacji wespół z profesjonalizmem i doświadczeniem kadr pracowniczych przynosi same pozytywne skutki. Innowacyjne metody łączące w sobie walor edukacyjny oraz przyjemność w postaci gier i zabaw kreatywnych walnie przyczyniają się do poszerzenia wiedzy malca, co znacznie ułatwia późniejszą karierę.