Czy praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest dobrze płatna?

Praca jako opiekun osób starszych jest coraz częściej wybierana w Polsce nie tylko ze względu na warunki, ale także na zarobki. Oczywiście trudno jest generalizować, jednak biorąc pod uwagę specyfikę pracy, może być ona wyjątkowo korzystna dla osób, które decydują się na stałą współpracę. Zatem ile można zarobić?

Specyfika pracy

Wróćmy jeszcze na chwilę do tego w jaki sposób funkcjonuje praca opiekunki osób starszych, która oferowana jest w Niemczech między innymi za pośrednictwem serwisu carework.pl. Z jednej strony jest to praca sezonowa, którą można wybrać, np. podczas trzymiesięcznych wakacji studenckich. Z drugiej może być to stała współpraca pomiędzy osobami, które wyjeżdżają do Niemiec na kilka miesięcy, a kilka z nich spędzają w kraju. Wybór jest, można decydować się na system trzy na trzy lub sześć – trzy – trzy. Każdy może przynieść nam wymierne korzyści. Dlaczego?

Zarabiam nie tam, gdzie wydaję

Przede wszystkim to właśnie jest siła tej pracy – inna waluta. Opiekując się osobami starszymi za granicą wydajemy pieniądze, a z pewnością ich dużą część, w kraju. To sprawia, że różnica siły nabywczej obu walut jest zauważalna i w efekcie także trudna do przecenienia. Wówczas, np. podczas pracy w systemie trzymiesięcznym, gdzie pierwsze trzy spędzamy w Niemczech, a następne w kraju, nie musimy martwić się o to, co będziemy mieli włożyć do garnka, a więc nie musimy przejmować się wydatkami. To się wówczas nam opłaca!

Wyjazd za granicę w charakterze opiekunki do osób starszych opłaca się tylko, gdy wydajemy większość w naszym kraju oraz gdy miejsce wyjazdu nie jest oddalone od naszego miejsca zamieszkania. Dlatego nasi zachodni sąsiedzi są doskonałą okazją do zarobienia i spędzenia miłego czasu w kraju. Zatem można wszystko pogodzić.