Czy składanie zapytań ofertowych przez internet jest efektywne?

Poruszanie się w świecie nowoczesnego biznesu, korzystającego z wielu narzędzi niedostępnych przed nadejściem internetu, jest proste pod jednym warunkiem. Jest nim znajomość metod i sposobów ułatwiających zdobycie kontrahentów właśnie przez internet.

142625275064069600

Dzięki nim można opracować najbardziej efektywną strategię biznesową. Efektywną, czyli taką, która przynosi zysk przy minimalnym nakładzie środków finansowych oraz czasu. Skuteczność stanowi tutaj wypadkową osiągniętych w ten sposób oszczędności oraz dostępu do wielu tysięcy ofert wykonawców usług lub dostawców towaru. Najwięcej czasu zajmuje przedsiębiorcom wyszukiwanie optymalnych i dopasowanych do ich wymagań ofert, gdyż wymaga przeglądania setek stron internetowych, analizowania pojedynczych ogłoszeń, a także sprawdzania na forach i portalach opinii, jakie dostawcom i usługodawcom wystawili inni klienci. Czas, który można by poświęcić na rozwijanie biznesu, zostaje stracony, co przekłada się wprost na mniejszy zysk i obniża dynamikę rozwoju firmy. Czy można do tego problemu podejść inaczej?

Tysiące ofert zgromadzonych w jednym miejscu

Odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców oraz indywidualnych klientów poszukujących rzetelnych firm są portale, takie jak Oferteo.pl, gromadzące w jednym miejscu tysiące ofert i umożliwiające składanie zapytań ofertowych przez internet. Stanowią one rozwiązanie idealne dla osób szukających usług i produktów oraz ułatwiają znalezienie zaufanych wykonawców, zapewniając tym samym kilka korzyści: dostęp do wielu ofert w jednym miejscu, bez konieczności samodzielnego przeszukiwania sieci internetowej i weryfikowania rzetelności każdej firmy, wygodę – bo oferty otrzymuje się bez wychodzenia z domu oraz doskonałe dopasowanie otrzymanych w ten sposób ofert do indywidualnych oczekiwań. Efekt? Korzystają wszyscy: zarówno zleceniodawca, jak i potencjalny zleceniobiorca. Obie strony zostają ze sobą skontaktowane i mogą na podstawie własnych kryteriów wybrać najlepszego współpracownika do realizacji konkretnego zlecenia.

Precyzyjnie określone oczekiwania ułatwiają dopasowanie oferty

Pytanie, nurtujące większość osób zastanawiających się nad takim sposobem szukania wykonawców zleceń, brzmi: czy otrzymane po złożeniu zapytania ofertowego tą metodą gwarantuje, że otrzymane oferty będą rzeczywiście trafione? Prawdopodobieństwo otrzymania ofert dopasowanych do oczekiwań można zwiększyć nawet do 100 procent, jeśli zapytanie będzie odpowiednio skonstruowane. Co to oznacza w praktyce? W formularzu dostępnym na stronie portalu należy jak najbardziej precyzyjnie określić swoje wymagania dotyczące takich kryteriów, jak chociażby rodzaj poszukiwanej usługi lub towaru czy ceny za realizację konkretnego zlecenia. Dzięki temu z bazy zarejestrowanych firm zostanie wybrana taka, która jest gotowa nawiązać współpracę na określonych w zapytaniu warunkach. W rezultacie klient poszukujący wykonawcy otrzyma oferty dedykowane, idealnie wpisujące się w jego oczekiwania, a następnie będzie mógł spośród nich wybrać taką, która najbardziej mu odpowiada. Bez straty czasu i pieniędzy, a także bez niepotrzebnego ryzyka, gdyż firmy rejestrujące się na portalach są sprawdzone pod względem solidności i rzetelności. W dokonaniu wyboru pomagają także zamieszczone w internecie opinie dotychczasowych klientów na temat danej firmy i ich rekomendacje

Related Articles