Czym się kierować przy wyborze domu maklerskiego?

Jeżeli mamy odłożone pewne oszczędności, przychodzi taki czas gdy zastanawiamy się nad ich inwestycją. Zdajemy sobie sprawę, iż nie ma sensu by pieniądze leżały odłogiem na koncie, bądź gdzieś w domu w gotówce. Warto aby na siebie dalej pracowały, by pomnażały się i zwiększały wzajemnie swoją ilość. Wówczas też zaczynamy szukać odpowiedniej formy inwestycji naszych oszczędności.

Gdzie inwestować by nie stracić?

Nie ma tak naprawdę jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Ryzyko jest zawsze, duże, małe bądź znikome, ale zawsze takowe istnieje. Ryzyko oczywiście możemy minimalizować, stosując się do pewnych reguł, i działając w racjonalny sposób. Pierwsze co powinniśmy zrobić, gdy chcemy inwestować pieniądze a nie posiadamy w tym temacie większego doświadczenia bądź wiedzy, to znaleźć odpowiednie biuro maklerskie, bądź brokera giełdowego, który poprowadzi nas w gąszczu ofert inwestycyjnych. Z szerokiego grona podmiotów możemy wybrać zarówno te bankowe, jak i pozabankowe, prywatne firmy – biura maklerskie. Z mojego doświadczenia wynika, że biura maklerskie typu TMS Brokers (strona internetowa: tms.pl), są zdecydowanie bardziej dostępne dla każdej osoby. Co więcej, przysparzają mniej formalności oraz zapewniają zdecydowanie lepszą obsługę Klienta, aniżeli biura maklerskie ulokowane przy bankach. To właśnie w takim pozabankowym biurze maklerskim nawiążemy zdecydowanie lepszy kontakt i współpracę z opiekunem. Sprawdzi naszą indywidualną sytuację, uwzględni nasze oczekiwania i poziom tolerowanego ryzyka. Przede wszystkim będziemy mogli z nim porozmawiać, skontaktować się zawsze wtedy, kiedy będziemy tego potrzebować, a nasz doradca odpowie w co warto zainwestować, a w co nie. Indywidualny doradca to także możliwość potencjalnej szybkiej reakcji. Kiedy potrzebujemy coś natychmiast kupić bądź sprzedać, wystarczy, że wykonamy telefon lub napiszemy email, bądź też wykonamy działania samodzielnie na platformie inwestycyjnej – i cała transakcja jest zawarta.

Jak wybrać właściwy dom maklerski?

Kontakt bezpośrednio z doradcą to pierwsza istotna kwestia, jednakże nie jedyna która definiuje, czy dane biuro maklerskie jest warte byśmy otworzyli w nim rachunek. Druga kwestia to koszty uczestnictwa. Należy porównać prowizje pobierane przez biura maklerskie pobierane od zawartych transakcji kupna i sprzedaży. Kolejna składowa idealnego biura maklerskiego to prowadzone szkolenia i warsztaty oraz dostęp do materiałów edukacyjnych. Biuro maklerskie, które na swojej stronie udostępnia nam materiały szkoleniowe, zyskuje w naszych oczach, gdyż dba o nasz poziom wiedzy z zakresu inwestycji i gospodarowania oszczędnościami. W biurze maklerskim obracamy naszymi pieniędzmi, które najczęściej ciężko musieliśmy zarobić. Warto zatem poświęcić nieco czasu na zastanowienie się, przejrzenie ofert i wybór tego najlepszego, które spełni wszystkie nasze oczekiwania i pozwoli nam uzyskać zysk inwestycyjny. Biuro w którym nie tylko będziemy płacili, ale które przede wszystkim będzie poszerzało naszą wiedzę z zakresu inwestycji i dbało o nasze oszczędności jak i formę ich inwestowania.

Related Articles