Diler narkotykowy zatrzymany przez policjantów

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez wałbrzyskich policjantów, a podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany usłyszał zarzuty handlu i posiadania środków odurzających. Funkcjonariusze przechwycili też marihuanę, z której można było uzyskać nawet około 3 tys. porcji handlowych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku podjętych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podejrzany, to 33-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Do jego zatrzymania doszło na jednej z ulic.

Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszu, którzy od pewnego czasu podejrzewali go o poważne naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ich przypuszczenia całkowicie się potwierdziły, gdy podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanego ujawnili spore ilości marihuany, z której można było uzyskać nawet około 3 tys. porcji handlowych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze, oprócz posiadania narkotyków, mężczyzna również handlował nimi, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Podejrzanemu przedstawiono zarzut handlu i posiadania środków odurzających, za które grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Related Articles