Imiona dzieci polskich gwiazd

Imiona nadawane swoim dzieciom przez celebrytów często są oryginalne i wyjątkowe. Można nawet powiedzieć, że gwiazdy prześcigają się w pomysłach na egzotyczne imiona swoich latorośli. Jedni starają się nieco ograniczać wodze własnych fantazji, drudzy natomiast wyszukują imion tak oryginalnych, że aż… dziwnych. Zobaczmy, jak nazywają się dzieci słynnych rodziców ze świata show biznesu.

Szukasz oryginalnego imienia dla swojego dziecka? Koniecznie zobacz, jak swoje pociechy nazwali polscy celebryci. Wśród najbardziej wyszukanych imion można znaleźć prawdziwe perełki. Bohaterowie codziennych doniesień i newsów na serwisach plotkarskich (takich jak http://www.pudelek.pl/) naprawdę mają fantazję.

Xavier, Fabianne, Etiennette i Vivienne

Takie egzotyczne imiona noszą dzieci jednej z największych gwiazd polskiej muzyki – Michała Wiśniewskiego. Wokalista znany głównie z działalności w grupie Ich Troje, jest jak widać wybredny co do wyboru imion swoich latorośli. Xavier i Fabianne pochodzą z drugiego małżeństwa wokalisty z tancerką i choreografką Martą Wiśniewską. Młodsze Etiennette i Vivienne są owocem trzeciego związku małżeńskiego artysty z Anną Świątczak. Imiona dzieci Michała Wiśniewskiego mają francuskie pochodzenie.

Ryszard, Estera i Krystyna

Zdecydowanie mniej ekstrawaganckie imiona wybrała dla swoich dzieci Agnieszka Chyińska. Najstarszy Ryszard i najmłodsza Krysia noszą imiona dość w Polsce znane, choć w ostatnich latach skazane na zapomnienie. Ciekawe wydaje się być jednak imię Estera – pochodzi ono z Biblii i w języku perskim oznacza gwiazdę.

Aleksander, Koko Claire i Kaszmir Amber

O ile imię syna wydaje się być zupełnie tradycyjne, o tyle imiona córek Katarzyny Figury są już niezwykle oryginalne. Ma to oczywiście związek z tym, że mężem aktorki jest Kai Schoenhals – Amerykanin z niemieckimi korzeniami. Koko Claire swym wydźwiękiem przypomina nieco imię słynnej projektantki Coco Chanel, natomiast Kaszmir Amber to odniesienia do cennych i drogich materiałów (Kaszmir to tkanina, a Amber to angielska nazwa bursztynu).

Irma, Rita i Elma

Oryginalne imiona swoim córkom wymyślił też wokalista Maciej Maleńczuk. Irma to skrócona wersja imienia pochodzenia germańskiego Irmina, które oznacza „czczoną” i „szanowaną”. Rita natomiast jest pierwotnym skrótem od innych imion żeńskich, tak jak chociażby Margerita (polska Małgorzata). Elma natomiast pochodzi z języka nordyckiego. Maleńczuk ma jeszcze jedną córkę z poprzedniego małżeństwa, o bardzo wdzięcznym i sympatycznym imieniu Zuzanna.

Emma i Stella

Takie imiona dla swoich córek wybrała aktorka Joanna Liszowska. Dziewczynki są owocem małżeńskiego związku Liszowskiej ze szwedzkim milionerem Olą Serneke. Emma jest imieniem pochodzenia germańskiego i zalicza się do najbardziej popularnych imion nadawanych za granicą. Stella natomiast pochodzi z łaciny i podobnie jak wspomniana wcześniej Estera oznacza gwiazdę.

Roch

To germańskie imię syna piosenkarki Kayah. Oznacza ono prawdopodobnie kogoś surowego. Imię to jest znane w języku polskim od dawna, więc można powiedzieć, że artystka sięgnęła do tradycji. Trzeba przyznać, że imię wybrała bardzo stanowcze i estetyczne.

 

W. Chentkiewicz

Related Articles