Informatyku szukasz pracy? Pędź do Rzeszowa!

W jaki sposób przyciągnąć do firmy młodego, zdolnego informatyka? Z takim problemem boryka się już coraz większa liczba polskich firm. Nastały złote czasy dla pracowników z sektora IT i nowych technologii. Przedsiębiorcy, zwłaszcza na rynkach regionalnych, wymyślają coraz to nowsze sposoby na związanie się z najlepszymi pracownikami na dłużej. Grupa Wind Mobile, której częścią jest Software Mind, podpowiada jak zachęcić potencjalnego pracownika do złożenia aplikacji i zatrzymać go na pokładzie swojej firmy. Na jakie benefity mogą więc liczyć specjaliści IT z Rzeszowa?

Rzeszów to miasto wyjątkowe na mapie Polski. W stolicy Podkarpacia znajduje się międzynarodowy port lotniczy oraz Park Naukowo-Technologiczny ukierunkowany na rozwój nowych technologii. Na terenie miasta działa również Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz szereg uczelni, w tym m.in. Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski czy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z największych w Polsce szkół niepublicznych.

Nasza firma od wielu lat prowadzi bardzo zaawansowaną politykę motywacyjną dla pracowników. Wiemy, jak trudno jest skompletować kompetentną i profesjonalną załogę, więc gdy już taką grupę zrekrutujemy to staramy się, aby czuli się u nas naprawdę dobrze. Dlatego też oprócz podstawowych świadczeń zapewnimy szereg dodatkowych korzyści – począwszy od indywidualnych szkoleń aż po nietuzinkowe bonifikaty w postaci np. lotów szybowcem”- komentuje Radosław Stachowiak z Software Mind.

Wind Mobile to firma, która na rynku telekomunikacyjnym i informatycznym działa od wielu lat, a jej sukcesy odbijają się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wydawać by się mogło, że kandydaci mocno dobijają się do jej drzwi, jednak rzeszowski rynek pracy przeżywa prawdziwy deficyt wykwalifikowanych kandydatów na stanowiska w branży IT. Okazuje się, że podaż nie nadąża za wysokim popytem w tym segmencie, dlatego pracodawcy starają skusić potencjalnych kandydatów wieloma benefitami.

W Grupie Wind Mobile, jedną z ciekawszych nagród dla pracowników miesiąca są loty szybowcowe z mistrzem świata w tej dyscyplinie – Sebastianem Kawą. W naszym budżecie zawsze przewidujemy środki na ponadprogramowe działania na rzecz naszych pracowników. Znajduje się w nich miejsce m.in. na dofinansowanie relokacji, czyli przekazania jednorazowej kwoty na zmianę miejsca zamieszkania naszego pracownika. Przewidujemy także atrakcyjne wynagrodzenie za polecenia wewnątrz firmowe. Elastyczne godziny pracy oraz szkolenia tematyczne i językowe  są oczywiście na porządku dziennym – kreujemy w ten sposób wybitnych ekspertów w wielu dziedzinach. Z kolei o samopoczucie i zdrowie naszych pracowników dba karnet Multisport oraz sieć Allianz, która zapewnia ubezpieczenie i opiekę zdrowotną na niespotykanym dotąd w Rzeszowie poziomie. Równowagę pomiędzy pracą a rozrywką zapewniają z kolei imprezy cykliczne takie jak Integracja, Pracownik Roku czy Piknik Rodzinny, które cieszą się ogromną popularnością. Ciągle pracujemy też nad poszerzaniem pakietu benefitów, o jeszcze bardziej rozbudowany pakiet szkoleń i konferencji zewnętrznych, możliwość samodzielnego doboru sprzętu przez pracownika i fundowane przez firmę najlepsze narzędzia dostępne na rynku. ” –  podsumowuje Tomasz Kiser, Wiceprezes Wind Mobile.

Grupa Wind Mobile jest twórcą i dostawcą wydajnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym głównie dla firm z branży finansowej, hotelarskiej i telekomunikacyjnej. Z produktów firmy korzystają największe banki w Polsce i Niemczech (mBank, BZWBK, ING Bank Śląski), największe sieci hotelarskie (Hilton, Holiday Inn, Puro) oraz wszyscy operatorzy telekomunikacyjni w Polsce (Plus, Play, Orange, T-Mobile). Ze sztandarowego produktu firmy – „Halodzwonków” codziennie korzysta kilkanaście milionów Polaków.

Wind Mobile prężnie rozwija się również na rynku międzynarodowym, współpracując i obsługując duże firmy z USA i UK. Grupa tworzy dedykowane zespoły do obsługi zagranicznych klientów, dzięki czemu pracownicy Wind Mobile mają dostęp do globalnego know-how, co przyczynia się do rozwoju ich umiejętności.

Wind Mobile w lipcu podpisało największy w historii firmy kontrakt z Wipro Ltd na obsługę, rozwój i utrzymanie systemów telekomunikacyjnych T-Mobile Polska. Ostateczna wartość umowy szacowana jest na 100 mln złotych.

In : Biznes