Jak dzwonić przez internet?

Dzięki rozwojowi technologii internetowych dziś wiele spraw możemy załatwiać bez wychodzenia z domu, siedząc przed monitorem komputera czy korzystając z aplikacji mobilnych w telefonie komórkowym. Internet zmniejsza też koszty komunikacji międzyludzkiej. W jaki sposób?

Internet zamiast telefonu

Program Skype zrewolucjonizował komunikację przez internet, a wygodę jego użytkowania można dostrzec również przy zastosowaniu smartfona wyposażonego w aplikację tego komunikatora. Można dziś wygodnie dzwonić z wykorzystaniem sieci internetowej i tego programu, choć dla użytkowników firmowych i prywatnych wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości skorzystania z fizycznego aparatu stacjonarnego.

Rozwiązanie na miarę potrzeb

Taką wadę rozmów przez internet rozwiązuje telefonia VoIP oferowana przez wielu polskich operatorów, m. in. FCN. Dzwonienie przez internet dzięki niej staje się bardzo proste. Komunikator internetowy nie jest potrzebny, aby wykonywać połączenia głosowe z wykorzystaniem sieci internetowej. Nowoczesna telefonia stacjonarna pozwala na dzwonienie z użyciem numeru telefonu stacjonarnego, chociaż bezproblemowo można wykorzystać smartfona albo wiele różnych telefonów programowych (np. ZoIPer).

Pod pojęciem telefonii VoIP należy rozumieć szereg rozwiązań i usług, które są w stanie zastąpić telefon stacjonarny w domu, a zwłaszcza w działalności gospodarczej. Skorzystanie z takiej oferty nie wymaga zbyt wielu przygotowań. Wystarczy założyć konto użytkownika w firmie oferującej dzwonienie z wykorzystaniem internetu, np. w firmie FCN. Następnie, użytkownik może wybrać numer stacjonarny lub przenieść dotychczas wykorzystywany numer. Na koniec należy wybrać urządzenie, na którym klient będzie korzystał z telefonii internetowej. Można tego dokonać z zastosowaniem tradycyjnego telefonu podłączonego do bramki VoIP, specjalnego aparatu IP, komputera lub smartfonu z zainstalowaną aplikacją mobilną.

Po prostej konfiguracji urządzenia można uzyskać dostęp do tanich, albo nawet całkowicie darmowych rozmów telefonicznych prowadzonych przez internet. Brak konieczności wymiany dotychczasowego numeru telefonu stacjonarnego sprawia, że nie trzeba powiadamiać znajomych, rodzinę, czy klientów, partnerów biznesowych i kontrahentów o jakiejkolwiek zmianie.

Related Articles