Jak nie przepłacić za parkowanie przy lotnisku Balice?

Przy lotnisku Balice zlokalizowanym pod Krakowem możemy skorzystać z różnych parkingów. Do dyspozycji mamy zarówno parkingi zarządzane przez port lotniczy, jak i również prywatne, które działają w okolicy. Gdzie parkować najtaniej?

 

Lotnisko Balice jest jednym z najczęściej używanych w Polsce. Co roku korzystają z niego miliony osób. Dojazd na lotnisko możliwy jest na kilka sposobów – możemy wybrać taksówkę, autobus, pociąg albo własny samochód. Ta ostatnia opcja jest bardzo popularna wśród osób, które mieszkają dość daleko, dlatego nie mogą skorzystać z bezpośredniego dojazdu na lotnisko. Jeżeli nie możemy poprosić nikogo o przywiezienie, powstaje problem – gdzie bezpiecznie zaparkować samochód do czasu naszego powrotu? Na szczęście do dyspozycji mamy wiele parkingów bezpośrednio przy terminalu oraz nieco dalej.

Ceny za parking przy lotnisku Balice

Ceny za parkowanie zależne są przede wszystkim od tego, jaki parking wybierzemy. Bezpośrednio przy terminalu znajdują się parkingi zarządzane przez port lotniczy Balice – parking wielopoziomowy oraz parking terenowy. Przejście do terminalu zajmie nam kilka minut, ale musimy przygotować się na dość wysokie koszty. Pierwsza godzina parowania to koszt 9-10 złotych, natomiast za pierwszą dobę zapłacimy 45-55 złotych. Potem każda kolejna doba to wydatek 15-25 złotych.

Jeżeli nie chcemy zapłacić zbyt dużo, w takim przypadku najlepszym wyborem będą zlokalizowane nieco dalej parkingi prywatne. Są to parkingi terenowe, grodzone, dostępne przez 24 godziny na dobę. Ceny zaczynają się już od 2 złotych za godzinę i od 6 złotych za jedną dobę, dlatego to znacznie mniej niż bezpośrednio przy terminalu. Nie musimy też obawiać się o dojście na terminal – większość parkingów oferuje nam możliwość bezpłatnego transferu na lotnisko oraz z lotniska. Możemy też skorzystać z innych usług, na przykład podładować akumulator, umyć auto, napompować koła.

Podsumowując, jeżeli interesuje cię parking lotnisko Balice oferuje własne miejsca parkingowe, ale znacznie mniej zapłacimy wtedy, gdy zaparkujemy nieco dalej.