Jak wybrać idealny krem?

Można kierować się zapachem, wyglądem opakowania, czytać skład lub testować różne produkty. Wybór odpowiedniego kremu do twarzy nie zawsze jest prosty. Powód? Różne typy urody i cery potrzebują innej pielęgnacji. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać wybierając kosmetyk.

Po pierwsze to używanie dwóch kremów: jeden na noc drugi na dzień.  Oczywiście ten pierwszy w swoim składzie powinien mieć filtry. Jakie?

– Musimy skórze pozwolić się bronić przed tym co wpływa na nas cały dzień. Bardzo ważne jest to, żeby w kremie na dzień był zawarty filtr przeciwsłoneczny. Jeżeli chodzi o parametry filtru, czy to jest 15, 20 to już nie ma takiego wielkiego znaczenia. To są podobne parametry protekcji – wyjaśnia dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

Krem na dzień może też niwelować niedoskonałości skóry. Niektóre z dostępnych na rynku kosmetyków mają w swoim składzie pigmenty. Kolejny krok to wybór odpowiedniego produktu do typu cery.

– Musimy wybrać krem, który skórę nawilży i odżywi. Błędem jest brak nawilżania skóry tłustej. To mit, że tłusta cera sama się nawilży. To nie o to chodzi. Krem nawilżający będzie powodował, że zmniejszy się nam utrata wody.  Skóra będzie się mniej wysuszała i przez to też paradoksalnie będzie produkowała mniej łoju, który w tej skórze tłustej jest takim problemem – dodaje dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

newsrm.tv

Related Articles