Jaki bukiet ślubny pasuje do sukni o kroju rybki?

Wybór bukietu ślubnego powinien być odpowiednio przemyślany. Powinien harmonizować z fasonem sukni, subtelnie się wyróżniać na jej tle, ale jednocześnie jej nie przytłaczać i nie odciągać od niej uwagi. Suknia o kroju rybki wymaga doskonale dopasowanego bukietu, który podkreśli charakterystyczne dla niej linie.

Rybka, syrenka, klepsydra…

Wszystkie trzy nazwy odnoszą się do tej samej sukni o niezwykle kobiecym kroju. Syrenka od gorsetu aż do połowy ud dokładnie przylega do ciała, dzięki czemu podkreśla atuty kobiecej figury – wcięcie w talii i okrągłe biodra. Od połowy ud krój sukni zdecydowanie się poszerza tworząc rozkloszowaną spódnicę, bardzo często z przedłużonym trenem. Gorset u góry zazwyczaj jest bez ramiączek, choć można spotkać modele z koronkowym wykończeniem w postaci rękawów. Suknia zalecana jest przede wszystkim tym paniom, których figura ma pełne kształty.

Idealny kształt bukietu

Floryści z Butiku Amarant proponują „rybkom” bukiety kaskadowe mające niemal majestatyczny kształt. Elegancka i stylowa kompozycja składa się z krótszych kwiatów u góry bukietu oraz znacznie dłuższych gatunków tworzących swoistego rodzaju kwiatowy welon kierujący się do dołu. Bukiet ślubny z frezji to nie jedyny kwiat pasujący do tego typu bukietów. Do bukietu kaskadowego używa się najczęściej róże, frezje, piwonie, natomiast do wydłużenia bukietu najlepsze efekty zapewnią: szarłat, lilak, zielone pnącza, a nawet pióra. Bukiety kaskadowe tworzone są również w dwóch wersjach – pierwsza bardzo nowoczesna kompozycja, której myślą przewodnią jest minimalizm, wiązanki te są znacznie mniejsze i krótsze od drugiego rodzaju kaskad, które są bogato zdobione, charakteryzują się dużą ilością gatunków w dopasowanych do siebie kolorach oraz długą kaskadą nie tylko z kwiatów, ale również wstążek i innych ozdób.

Gatunek kwiatów

O ile kształt bukietu jest ściśle powiązany z fasonem sukni, to kwiaty jakie zostaną do niego wybrane powinny harmonizować z materiałem. Przyjęło się, że bukiet ślubny dla sukni gładkiej, satynowej lepiej będzie się prezentował z gatunkami o drobnych kwiatach, takich jak frezje, goździki czy hortensje. Natomiast, kiedy materiał sukni zdobiony jest koralikami, koronką lub diamentami doskonałym wyborem będą kwiaty duże i gładkie, takie jak kalia, gerbery, lilia lub tulipany.