Jaki grzejnik łazienkowy wybrać? – Inspiracje

Współcześnie grzejniki łazienkowe przyjmują designerskie formy, a ich zróżnicowanie zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Chociaż walory estetyczne grzejnika są istotne, warto położyć nacisk na jego trwałość i zdolność ogrzewania pomieszczenia.

Wybór grzejnika a styl łazienki

Współcześnie grzejniki łazienkowe nie ograniczają się już tylko do tradycyjnych białych, prostokątnych wersji. Coraz częściej przybierają one bardziej dekoracyjne formy, by dostosować się do zróżnicowanych gustów osób urządzających nowoczesną łazienkę. Nieregularne formy sprawiają, że można je bez problemu zamontować w narożniku pomieszczenia, powiesić na ścianie, postawić na podłodze lub przy samej wannie. Popularnością cieszą się obecnie grzejniki łazienkowe w szarym lub grafitowym kolorze. Barwę grzejnika można dostosować do kolorystyki całego pomieszczenia lub potraktować ją na zasadzie elementu kontrastującego. Oprócz kolorystyki można wybrać materiał, z którego został zrobiony grzejnik: w nowocześnie urządzonym pomieszczeniu warto rozważyć zakup modelu matowego lub chromowanego. Do dyspozycji są także dekoracyjne grzejniki o nietypowym wzornictwie. Niektóre modele mogą mieć nawet haczyki na ręczniki czy estetyczne lustra, co znacznie poprawia ogólny wystrój pomieszczenia. Zakup nieszablonowego grzejnika warto jednak przemyśleć, aby pasował on do ogólnego wystroju łazienki. Wśród dostępnych rozwiązań ciekawe są również modele, które stwarzają więcej możliwości ich wykorzystania, np. w charakterze suszarki czy półki na różne łazienkowe akcesoria.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Nawet najlepiej dobrany grzejnik nie będzie zadowalał domowników, jeśli nie spełni swojej podstawowej funkcji: ogrzewania pomieszczenia. Moc grzewcza, którą powinien posiadać właściwy model, zależy od metrażu łazienki oraz od tego, czy są w niej okna. Miej przy tym na uwadze, że wybór grzejnika o wyższej mocy pozwoli nie tylko na ocieplenie pomieszczenia, ale i wysuszenie ręczników. Bez względu na to, czy wybierzesz tradycyjny, drabinkowy grzejnik czy bardziej nowoczesny, koniecznie zwróć uwagę na jego trwałość. Co to oznacza? Im dłuższy okres gwarancji, tym możesz być bardziej pewny zapewnieniom producenta co do jakości produktu. Popularnością cieszą się lutowane grzejniki, ponieważ wykazują odporność na wysokie ciśnienie, a tym samym na ewentualne korozje