Jaki środek komunikacji sprawdzi się najlepiej podczas wyjazdu z rodziną?

Rodzinne podróże najlepiej udają się wtedy, gdy mamy do dyspozycji samochód. Nie musimy jednak korzystać z publicznej komunikacji wtedy, gdy nie posiadamy do niego dostępu – wystarczy skorzystanie z usługi wynajmu!

Podróże z dziećmi mogą być męczące. Do przejechania są nieraz setki kilometrów, a połączenia autokarowe, busowe czy kolejowe nie zawsze są zbyt atrakcyjne. Nie ma nic wygodniejszego niż samochód – nie tylko daje każdemu z podróżujących odpowiednią przestrzeń, ale również uniezależnia od rozkładów jazdy oraz skutków kapryśnej aury.

Gdy mamy możliwość dojazdu do celu własnym samochodem, to najkorzystniejsza opcja. Co jednak możemy zrobić wtedy, gdy chcemy dostać się na miejsce w inny sposób, bez użycia własnego auta?

Wynajem samochodów – szybko i wygodnie

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu na potrzeby podróży rodzinnych po danym mieście i jego okolicach. Ten środek komunikacji jest o wiele wygodniejszy niż inne, a przy tym wcale nie jest tak bardzo kosztowny.

Samochód możemy obecnie wynająć w wielu wypożyczalniach na terenie całego kraju – są one dostępne nawet w mniejszych miastach, dając nam większą swobodę i komfort przemieszczania się. Auto możemy wynająć niemalże od ręki, ale możemy też wykonać wcześniejszą rezerwację – wtedy mamy pewność, że będzie ono czekało właśnie na nas.

Samochód wypożyczony na minuty

Najczęściej wynajem auta kojarzy nam się z opłatą za każdy dzień. Gdy jednak nie potrzebujemy pojazdu na dłuższy czas, możemy zdecydować się na jeszcze jedną opcję – car sharing. To usługa oferowana w Polsce przez 4mobility.pl – jest bardzo podobna do wynajmu rowerów w miastach. Aktualnie dostępna jest w Warszawie i w Poznaniu, ale firma planuje ekspansję na inne miasta.

Samochód na minuty przez 4mobility.pl wynajmujemy całkowicie on-line – przez swojego smartfona. Musimy tylko wcześniej zarejestrować się na stronie i przejść weryfikację. Potem wszystko załatwiamy przez aplikację mobilną – wyszukujemy auto, otwieramy je, zamykamy i opłacamy dojazd. Samochód możemy wtedy odebrać w wyznaczonej bazie albo strefie i oddać go w takim samym punkcie.