Jest praca: dla młodych, bez doświadczenia ale kreatywnych

Grupa Martom, działająca w branży motoryzacyjnej, zakończyła właśnie prace nad realizacją dwóch innowacyjnych platform. Mowa o Sellimo – usłudze upraszczającej proces zamawiania części zamiennych przez serwisy samochodowe oraz Flotimo – będącej w fazie zaawansowanych testów platformie online służącej do zarządzania niewielkimi flotami samochodów służbowych.

Jak podkreśla Łukasz Bazarewicz, prezes zarządu Grupy Martom, prace nad budową platform trwały przeszło rok.

Sellimo to platforma dedykowana dla warsztatów samochodowych. Za jej pośrednictwem serwisy mogą zamawiać części zamienne. Dzięki umowom Martomu z producentami do dyspozycji klientów są wyroby znajdujące się bezpośrednio w ich magazynach.  W ten sposób skróceniu ulega czas realizacji dostaw, ale i ceny są przez to bardziej konkurencyjne. Pomimo tego, że platforma jeszcze oficjalnie nie „wystartowała” spółka nawiązała już współpracę z ponad 200 warsztatami samochodowymi.

Drugi z projektów, Flotimo, to z kolei rewolucyjna usługa, dzięki której wszyscy właściciele firmowych samochodów będą mogli w wygodny sposób zarządzać swoimi służbowymi pojazdami. Co prawda, na rynku działa wiele firm wyspecjalizowanych w obsłudze flot firmowych, ale ich uwaga skupia się tylko na dużych, posiadających kilkaset pojazdów podmiotach. Flotimo zaś zostało zaprojektowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, które wykorzystują kilka – kilkanaście samochodów. Co ciekawe Flotimo ma już pierwszych klientów, którzy w ten sposób zarządzają przeszło 1000 swoich aut.

Jednak nowe platformy wymagają odpowiedniej obsługi. Dlatego obecnie Martom poszukuje pracowników.

– Oferujemy pracę zarówno na stanowiskach handlowców, product managerów, specjalistów IT i e-commerce, jak i opiekunów klientów – informuje Łukasz Bazarewicz.

Szef Grupy Martom zaznacza, że nie wymaga doświadczenia. Bardziej liczą się cechy osobiste kandydatów.

– Chcemy współpracować z młodymi ludźmi, którzy dążą do rozwoju – razem z nami, budując swoją ścieżkę kariery od podstaw. Oczekujemy przede wszystkim otwartości, głowy pełnej kreatywnych, nieszablonowych pomysłów, ale też pasji i zaangażowania – mówi.
W tej chwili w Grupie Martom pracuje ok 30 osób. Firma od dawna realizuje strategię zatrudniania młodych ludzi, dla których praca w Martomie jest w większości przypadków pierwszą w ich życiu. Wychowując i kształtując w ten sposób nowych pracowników otrzymują ciekawą szansę na start do dalszego rozwoju zawodowego.

Łukasz Bazarewicz wyjaśnia, że współczesne warsztaty samochodowe wymagają od mechaników zupełnie innych umiejętności, niż dekadę temu. – Już nie wystarczy dobrze znać budowę pojazdu i jego poszczególnych podzespołów. Dziś wiele czynności serwisowych wykonuje się przy pomocy zaawansowanych technologicznie urządzeń i systemów informatycznych. A z tym znakomicie radzą sobie młodzi – zaznacza.

Jednak Sellimo i Flotimo to nie koniec planów Martomu w odniesieniu do wdrażania innowacyjnych e-usług. Wkrótce bowiem światło dzienne ujrzy trzecia z platform – Partimo – czyli nowatorskie narzędzie tworzone z myślą o rynku części zamiennych, ale tym razem dla klientów indywidualnych. Niebawem spółka będzie potrzebowała więc kolejnych pracowników do obsługi tego projektu.

In : Biznes

Related Articles