Kobieto, rzuć Dymka!

W ciągu ostatnich 2 lat spadła liczba palaczy w Polsce. Jedyną grupą, w której odsetek palących w tym czasie się nie zmniejszył, są kobiety w wieku powyżej 40 lat. Właśnie do nich adresowana jest kampania „Rzuć Dymka”, która ma ułatwić zerwanie z nałogiem.

Kobiety te palą już ok. 20 lat, więc nie jest im łatwo zrezygnować z papierosów i mogą nie mieć motywacji – mówi serwisowi infoWire.pl Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ma o nią zadbać kampania „Rzuć Dymka”.

„Celem akcji jest zachęcenie palących kobiet do podjęcia próby rzucenia palenia oraz ukazanie korzyści z życia bez nałogu” – czytamy na stronie internetowej GIS. „Nie jest to kampania strasząca – bo to nie działa – tylko odwołująca się do chęci, którą może kobiety mają z tyłu głowy, że dobrze byłoby się od Dymka uwolnić, bo ten partner jest już skończony” – wyjaśnia rozmówca.

Pomysłodawcy kampanii odnieśli się również do kwestii finansowej. „Papierosy są bardzo drogie, a z badań wynika, że palą nie tylko kobiety zamożne, lecz także średnio i źle sytuowane” – kontynuuje ekspert. Kampania ma im uświadomić, że zamiast oszczędzać np. na fryzjerze czy kosmetykach, można spróbować zerwać z nałogiem.

Akcja prowadzona jest głównie w środkach masowego przekazu. W 17 wybranych miastach Polski w autobusach i tramwajach wyświetlany był ponadto krótki spot. Według danych dostępnych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia co roku na raka płuc umiera 4 tys. dorosłych kobiet.

infoWire.pl

Related Articles