Kongres przedsiębiorczych kobiet już w ten weekend

Statystycznie, Polki są najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Europie. Stanowią 37% właścicieli firm w kraju i 35% kadry menedżerskiej, a Polska znajduje się wśród liderów pod względem ilości samozatrudnienia kobiet. W najbliższy piątek 16. października kobiety biznesu spotkają się na IV edycji Polish Businesswoman Congress, wydarzenia organizowanego wspólnie przez fundację Międzynarodowy Inkubator Kobiet Biznesu oraz magazyn „Businesswoman & Life”. W ramach kongresu odbędą się seminaria, spotkania z osobistościami oraz targi z produktami oraz usługami dla biznesu.

Dwudniowa konferencja Polish Businesswoman Congress będzie poświęcona szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Ponad 2000 uczestników będzie miało okazję pogłębić wiedzę na temat m. in. inwestowania, sprzedaży i prowadzenia firmy, a także cech charakterystycznych polskiego rynku. Wśród panelistek znajdą się takie osoby jak Monika Zamachowska czy Ewa Foley, a w otwarciu kongresu uczestniczyć będą też Grażyna Wolszczak i Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Tematy poruszane podczas konferencji będą dotyczyć między innymi najważniejszych zadań, jakie stoją przed przedsiębiorczymi kobietami, budowania relacji między polskimi i światowymi rynkami, a także wyznaczanie nowych potencjalnych kierunków inwestycyjnych w różnych sektorach gospodarki.

Podczas wydarzenia spotkają się liderki, właścicielki firm oraz znane i cenione profesjonalistki, a na towarzyszących targach zaprezentują się firmy, oferujące produkty oraz usługi dla biznesu. Odbędą się prelekcje znanych mówców motywacyjnych, takich jak Mateusz Grzesiak, Kamila Rowińska i Jacek Walkiewicz, a w panelach dyskusyjnych wezmą udział ważne postacie polskiego biznesu. Dla uczestników w pierwszym dniu kongresu zorganizowany zostanie konkurs wizytówkowy, na którym do wygrania m.in. będą zestawy słuchawkowe Jabra Eclipse. W piątek i sobotę odbędą się pokazy mody takich marek jak Alles, Dorota Goldpoint czy Vivitt, a także koncerty muzyczne i występy taneczne.

Polish Businesswoman Congress odbędzie się w dniach 16. i 17. października w centrum kongresowo-hotelowym Gromada w Warszawie przy ulicy 17. Stycznia 32. Koszt biletu normalnego to 99,99zł.

In : Kobieta