Konto bankowe wesprze edukację finansową dzieci

Chcesz nauczyć swoje dziecko oszczędzania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi? Pomocne może okazać się założenie dla niego konta bankowego.

Aby otworzyć rachunek dla dziecka, trzeba mieć przy sobie jego dokument tożsamości – dowód osobisty, paszport lub skrócony odpis aktu urodzenia. Konto założyć najlepiej, gdy dziecko ukończy 13 lat – wtedy otrzymuje dostęp do bankowości elektronicznej i kartę płatniczą. Od tej pory może płacić bezgotówkowo w sklepie i internecie oraz pobierać pieniądze z bankomatu. Co więcej, dzięki programom oszczędnościowym dzieci mogą korzystać z automatycznego mechanizmu odkładania drobnych kwot. To pozwala w łatwy sposób zaoszczędzić sporą sumę.

Usługi bankowe tworzone z myślą o najmłodszych w większości przypadków są bezpłatne. Warunki, które zwalniają z opłat, to np. utrzymanie pewnego salda przez użytkownika albo dokonanie określonej płatności kartą. Banki zapewniają również profity w postaci programów rabatowych, wyższych odsetek oraz bonusów pieniężnych. „Prócz finansowych korzyści, które otrzymuje dziecko, najważniejsze jest oswojenie go z produktami i usługami bankowymi – dzięki wczesnej edukacji łatwiej będzie mu wkroczyć w dorosły świat finansów” – mówi serwisowi infoWire.pl Iwona Dylewska z ING.

Zainteresowanie rodziców usługami bankowymi dla dziecka wzrasta. Mogą one pełnić ważną rolę w wychowaniu, a dodatkowo łatwiej dzięki nim kontrolować wydatki najmłodszych.

infoWire.pl