Mężczyzna podziękował policjantom za pomoc

Wczoraj wieczorem w miejscowości Ulan Duży radzyńscy policjanci zauważyli pożar jednego z budynków mieszkalnych. Mając podejrzenia, że wewnątrz znajduje się mężczyzna, przeszukali zadymiony dom. Po upewnieniu się, że nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo, wspólnie z jednym z domowników ugasili ogień. Straty powstałe w wyniku pożaru właściciel oszacował na kwotę około 5 tys. złotych. Mężczyzna podziękował mundurowym za szybką i profesjonalną pomoc.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.30 w miejscowości Ulan Duży. W związku z blokadą drogi krajowej funkcjonariusze wydziału prewencji pełnili tam służbę na jednym z punktów kierowania ruchem. W pewnym momencie mundurowi zauważyli dym wydobywający się z wnętrza domu mieszkalnego.

Policjanci natychmiast podjęli działania. Na posterunku pozostał jeden z policjantów. Pozostali pobiegli w miejsce pożaru oraz wezwali Straż Pożarną. Od znajdującego się na terenie posesji mieszkańca dowiedzieli się, że wewnątrz domu znajdować się może drugi mężczyzna.

Nie wahając się ani chwili weszli do środka. Po przeszukaniu zadymionego domu i upewnieniu się, że nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo wspólnie z jednym z domowników ugasili ogień.

Straty, które powstały podczas pożaru właściciel posesji oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych. Mężczyzna podziękował mundurowym za szybką i profesjonalną pomoc.

KWP Lublin / ik

Related Articles