Mieszkańcy Poznania stawiają na jakość wieżowca

Mieszkańcy Poznania mają coraz większą świadomość zakupową. Zdaniem eksperta znają oni swoje potrzeby i to pod ich kątem dobierają najkorzystniejszą dla siebie ofertę.
Na rynku nieruchomości niezmiennie od lat decydującymi czynnikami jest cena – najlepiej mieszcząca się w limicie Mieszkania dla Młodych – oraz lokalizacja, a więc bliskość parku, szkół, sklepów. Ale mieszkańcy Poznania coraz częściej zwracają uwagę na jakość inwestycji – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku. – Stary obiekt z wielkiej płyty jest mniej atrakcyjny niż inwestycja, która powstała z zastosowaniem najnowszych osiągnięć budowlanych – dodaje.

 

Mieszkanie z widokiem

Dobrze obrazuje to przykład budynków wysokich. Niegdyś pozbawione wind i wykonane
z najtańszych, szybko niszczejących materiałów, były niechętnie wybierane przez kupujących. Dzisiaj są synonimem komfortu, ale również bezpieczeństwa i doznań estetycznych. Jedna z takich inwestycji powstaje na poznańskim Dębcu – budynek osiedla Red Park będzie liczył 13 pięter.

– Konstrukcja nośna budynku jest wykonana głównie z żelbetu, czyli mieszanki betonowej wzmocnionej prętami zbrojeniowymi, dzięki czemu jest ona bardzo wytrzymała. Całości konstrukcji dopełniają ściany wypełniające i osłonowe wykonane również z bardzo wytrzymałego materiału jakim są bloczki silikatowe – mówi Mariusz Toboła, kierownik projektu na osiedlu Red Park.

Dzisiejsze ściany są również grubsze niż w wysokich budynkach budowanych przed laty. Dawniej uwzględniano głównie warunek wymaganej nośności murów. Teraz zwraca się również uwagę współczynnik przenikania ciepła oraz na wymagania akustyczne.

– Wszystkie materiały i technologie używane przy budowie tego budynku cechują się wysoką jakością i są przed wbudowaniem szczegółowo analizowane oraz sprawdzane. Dzięki temu mamy całkowitą pewność co do najwyższych standardów jakościowych. Przykładem może być chociażby zastosowana przez nas dla celów izolacji przeciwwodnej garażu technologia tzw. ’’białej wanny’’ – mówi Mariusz Toboła, kierownik projektu na osiedlu Red Park.

 

Wymagający jak poznaniak

Dzisiejsi klienci coraz częściej zwracają uwagę na względy estetyczne. – Poszliśmy o krok dalej niż inni. Zamiast tynku jednobarwnego, postawiliśmy na kombinację kolorów, połączoną z wysokiej jakości imitacją materiałów drewnianych – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku. – Taki materiał spełnia wymogi przeciwpożarowe oraz jest wygodny w utrzymaniu. Projektowi oryginalności dodają szklane balustrady, dzięki którym mieszkańcy będą cieszyć się imponującym widokiem na panoramę Poznania.

Znaczenie ma również standard wykończenia. Kupujący nie chcą mieszkać w mieszkaniach rodem z PRL-u – liczy się dobry design i wygodne, jasne przestrzenie. – Istotne jest pierwsze wrażenie, dlatego z dużą starannością zadbaliśmy o projekt części wspólnych. Nasi mieszkańcy często porównują je do wysokiej jakości hotelów – ściany zostaną pokryte okładziną fornirową (wysokiej jakości drewno), a podłoga gresem. Całość zostanie podkreślona oświetleniem typu LED, które jest ekologiczne i tanie w utrzymaniu – mówi Roma Peczyńska.

 

Dodatkowe korzyści

Zdaniem eksperta mylne jest przekonanie, że wysokiej jakości mieszkanie musi wiązać się z wysokimi cenami. Co więcej, czujni klienci mogą liczyć na dodatkowe korzyści. – Poszukując mieszkania warto zwrócić uwagę na szczegóły – mówi Roma Peczyńska. – Na przykład niektórzy deweloperzy oferują mieszkania mieszczące się w limicie MdM ze standardem wykończenia „pod klucz”. Kupujący zyskuje około 1000 złotych za metr kwadratowy. Dodatkowo oszczędza czas i wysiłek, które trzeba poświęcić na zakupy, projektowanie i nadzór.

Ofertę mieszkań wykończonych pod klucz można znaleźć na poznańskim osiedlu Red Park. Dla wybranych lokali wykończenie oferowane jest w cenie mieszkania.

 

Osiedle Red Park

Kompleksowe osiedle na poznańskim Dębcu. Inwestycja jest podzielona na cztery etapy. W pierwszym powstało 130 mieszkań o różnej powierzchni, najbardziej atrakcyjne dla klientów były lokale na 13-tym piętrze.
W styczniu 2015 roku rozpoczęła się budowa drugiego etapu, w którym zaplanowano 135 mieszkań,
o powierzchniach od 34,54 mkw. do 97,65 mkw. Znajdą się tu zarówno funkcjonalne, dwupokojowe kawalerki, jak i większe mieszkania dwu-, trzypokojowe, dostępne również w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych. Każde z nich będzie posiadało własny balkon, taras lub ogródek dla lokali parterowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking podziemny, wspólne patia oraz place zabaw. Teren będzie monitorowany i chroniony całodobowo.

Related Articles