Na wakacje wybierz polski Bałtyk!

Polskie morze posiada liczne zalety. Po okresie, w którym wielu rodaków wybierało wypoczynek w Chorwacji czy Grecji, Bałtyk wraca do łask. Przede wszystkim, wbrew temu, co nam się wydaje, ciężko znaleźć tak ładne plaże… Nad Adriatykiem są one kamieniste bądź muliste. Polskie plaże mają wyjątkową szerokość. Także pod względem czystości wypadają wyjątkowo dobrze na tle zagranicznych.

Ponadto upały panujące na Bałkanach czy w Egipcie są wręcz absurdalne dla przeciętnego Polaka. Temperatura przekraczające czterdzieści stopni otępia i nie wpływa pozytywnie na organizm. W gorących, egzotycznych krajach udary i poparzenia słoneczne są normą. Bałtyk z kolei ostatnimi laty oferował stabilne, ciepłe dni. Temperatura pozwalała spokojnie wygrzać się na plaży nie ryzykując uszczerbków na zdrowiu.Jeśli nawet zdarzą się deszczowe dni, mogą one stać się zachętą do zwiedzana. Polskie wybrzeże, zwłaszcza Pomoże Zachodnie, oferuje szereg atrakcji turystycznych i zabytków. W razie chłodu możesz wraz z rodziną wybrać się do Słowińskiego Paru Narodowego. Większość ludzi wyobraża sobie parki narodowe jako wzgórza porośnięte lasem. W tym wypadku pod ochroną znajduje się czterdzieści kilometrów wydm. Jeśli chcesz zobaczyć nieskończony krajobraz ruchomych gór piasku, odwiedź Łebę. W okolicach zachodniego wybrzeża natomiast znajduje się równie ciekawy Woliński Park Narodowy, który słynie głównie z żubrów. Na miłośników historii czeka z kolei szlak latarni morskich. Wzdłuż całego wybrzeża znajduje się szereg tego typu obiektów. Wiele z nich liczy sobie około stu lat.

Bardzo dobrą bazą wypadową zarówno pod względem lokalizacji jak i atrakcji na zachodnim wybrzeżu jest Kołobrzeg. W tym nadmorskim uzdrowisku każdy może znaleźć coś dla siebie. Noclegi Kołobrzeg oferują też wyjątkowo duży wybór apartamentów, pokoi do wynajęcia i hoteli. Pary mogą zamieszkać w obiektach SPA. Na rodziny czekają domki do wynajęcia. Prywatne pensjonaty z kolei oferują noclegi dla wszystkich, którzy wolą spędzać niskobudżetowe wakacje.

Niezależnie od tego, jakie wczasy lubisz, wybierz polskie morze. Czeka tu na Ciebie zarówno spokój, cisza i piękne plaże, ale także rozrywka i wieczorne szaleństwo.

Related Articles