Na Wielkanoc wydamy 363 zł

363 zł tyle średnio planuje wydać polska rodzina na Święta Wielkanocne – wynika z najnowszego badania Barometr Providenta. Największa część tej kwoty zostanie prawdopodobnie przeznaczona na artykuły spożywcze. Zaskakujące może być, że mieszkańcy miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców w proporcji do dochodów  najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta. Jak wynika z badania, porównując planowane wydatki na Wielkanoc do wydatków w zwykły, nieświąteczny weekend mieszkańcy wsi chcą wydać prawie 3,5 razy wyższą kwotę, natomiast mieszkańcy miast 2,5 razy więcej.

Na Wielkanoc wydajemy też  mniej niż na święta Bożego Narodzenia . Trzy miesiące temu 65 procent pytanych przyznało, że suma, którą planują przeznaczyć na zakupy przed Wigilią to, co najmniej 500 zł. W przypadku świat Wielkanocnych taką kwotę zadeklarowała tylko jedna piąta badanych. Prezenty znacznie też chętniej kupujemy pod choinkę. Ponad połowa ankietowanych nie zamierza obdarować swoich bliskich przy okazji tych najbliższych świąt. Ci, którzy zamierzają jednak kupić prezent przeznaczą na niego ok. 127 zł.

W okresach przedświątecznych tradycyjnie zaobserwować można wzrost zainteresowania pożyczkami. Jak mówi Przemysław Kasza z Provident Polska wynika to nie tylko z potrzeby sfinansowania Świąt, ale również można tłumaczyć wiosennymi naprawami i remontami.

newsrm.tv

Related Articles