Najnowsze smartfony LG ze średniej półki – wzornictwo i funkcjonalność modeli premium

Ergonomiczny kształt, ekran In-Cell Touch oraz intuicyjny interfejs to tylko niektóre cechy nowej rodziny smartfonów 3G i LTE od LG

Na tegorocznych targach MWC (Mobile World Congress) firma LG Electronics (LG) zaprezentuje nową linię atrakcyjnych cenowo smartfonów ze średniej półki, wyposażonych w funkcjonalności i design do tej pory zarezerwowany dla modeli klasy premium.

W skład nowej linii wchodzą cztery smartfony — Magna, Spirit, Leon oraz Joy.  Każdy z nich został zaprojektowany zgodnie z koncepcją wzorniczą LG znaną z wyższych modeli, tak by szersze grono konsumentów mogło cieszyć się zoptymalizowaną wydajnością i zwiększającymi komfort użytkowania funkcjami. Dzięki zrównoważonej kombinacji najistotniejszych podzespołów, udogodnień i elementów designu smartfonów premium, marka LG stworzyła modele, które idealnie łączą styl i użyteczność. Wyświetlacze LG Magna i LG Spirit są lekko zakrzywione (promień krzywizny to 3000 mm), dzięki czemu mają elegancki profil i dobrze leżą w dłoni.

Firma LG stale uatrakcyjnia swoją ofertę – także w segmencie urządzeń klasy średniej, dlatego proponuje swoim klientom produkty współpracujące z różnymi sieciami. Wszystkie debiutujące smartfony będą dostępne w wersjach LTE oraz 3G. Poszczególne modele w zależności od wybranej opcji różnią się wykończeniem tylnej obudowy: metalicznym w modelach LTE oraz z fakturą w modelach 3G.

Smartfon LG Magna posiada czterordzeniowy procesor i 5-calowy wyświetlacz In-cell Touch, spotykany do tej pory w modelach klasy premium. Dodatkowo wyposażono go w
8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy aparat przedni, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się zdjęciami, w tym także autoportretami wysokiej jakości. W smartfonie zastosowano akumulator o największej pojemności w tej klasie urządzeń – 2540 mAh, co oznacza, że wystarczy na cały dzień intensywnego użytkowania.

Smartfon LG Spirit wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Zastosowanie przycisków Rear-Key pozwala na zminimalizowanie ramki i zwiększenie użytecznej powierzchni ekranu, co nadaje konstrukcji smuklejszy wygląd. Ponadto, wyświetlacz In-cell Touch składa się z mniejszej liczy warstw, dzięki czemu szybciej reaguje na dotyk oraz zapewnia lepszą widoczność i ostrość obrazu przy silnym oświetleniu zewnętrznym.

Pozostałe dwa modele są jeszcze bardziej kompaktowe. LG Leon wyposażony został w wygodny, 4,5-calowy wyświetlacz, natomiast LG Joy (najmniejszy z serii) dzięki przekątnej 4 cali bez problemu mieści się w każdej kieszeni.

Nową linię smartfonów LG wzbogacono o popularne funkcje, które do tej pory występowały głównie w wyższych modelach. Gesture Shot pozwala na łatwe wykonywanie autoportretów – wystarczy wykonać prosty ruch ręką, który włączy trzysekundowy samowyzwalacz. Funkcja ta przydaje się także przy okazji korzystania z popularnych wysięgników (tzw. selfie stick), tym bardziej, że odległość z jakiej aparat rozpoznaje gesty zwiększono do 1,5 metra. Dzięki Glance View, rozwiązania wprowadzonego po raz pierwszy w smartfonie
LG G Felx 2, użytkownik może szybko sprawdzać kluczowe powiadomienia przez przesunięcie palcem po ekranie z góry na dół. Funkcja działa przy wygaszonym wyświetlaczu, więc wyświetlenie zegara, ostatnich wiadomości czy nieodebrane połączenia nie wymaga już odblokowania ekranu.

„Wprowadzając nowe modele, chcemy udowodnić, iż można kupić bardzo dobry jakościowo telefon w atrakcyjnej cenie” powiedział  Juno Cho, prezes i dyrektor generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Dla milionów konsumentów na całym świecie czynnikiem decydującym o wyborze smartfona nie jest wyłącznie szybkość czy wielkość ekranu, ale pewnie zrównoważone czynniki w tym również cena. Nasza nowa oferta smartfonów spełnia te kryteria, dlatego mamy nadzieję, że coraz więcej klientów jako następny smartfon będzie wybierać telefony LG”.

Nowa seria smartfonów klasy średniej trafi do sprzedaży w wybranych krajach jeszcze w tym tygodniu. Uczestnicy targów MWC 2015 będą mogli osobiście zapoznać się z najnowszymi smartfonami na stanowisku firmy LG w Fira Gran Via, Hala nr 3.

W Polsce model Spirit (w wersjach 3G oraz 4G LTE) pojawi się już od marca 2015, model LG Leon (w wersjach 3G oraz 4G LTE) od kwietnia, a LG Magna (w wersji 3G) od maja 2015. Termin pojawienia się modelu Joy na polskim rynku nie jest jeszcze potwierdzony.

Ceny na polskim rynku zostaną podane w momencie wejścia telefonów na rynek.

 

infowire.pl

In : Tech

Related Articles