Nieuczciwe zagrania sprzedających części samochodowe w internecie. Na co uważać?

Kupowanie części i akcesoriów samochodowych przez internet jest dzisiaj bardzo popularne. W sieci mamy nie tylko ogromny wybór do aut nowych i tych starszych, ponadto ceny są bardzo kuszące. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, że nie każda transakcja on-line jest gwarancją zadowolenia. Na co powinniśmy w szczególności uważać?

Zamawianie w internecie produktów różnych rodzajów niesie ze sobą wiele korzyści. Jednak z drugiej strony musimy wiedzieć, w jaki sposób robić to bezpiecznie. W przeciwnym przypadku możemy narazić się na utratę naszych pieniędzy. Poniżej prezentujemy najczęściej spotykane nieuczciwe zagrania sprzedających części samochodowe on-line. Warto je poznać, aby wiedzieć, jak je ominąć.

Części podrabiane zamiast oryginalnych

Mówimy tutaj nie o tańszych zamiennikach, ale właśnie o częściach nieoryginalnych, podrabianych, które imitują oryginały. Zwykle są od nich nieco tańsze, co powoduje, że przyciągają uwagę kupujących chcących zaoszczędzić parę złotych. Jednak w rzeczywistości otrzymujemy nieudolnie podrobioną część, której jakość jest godna pożałowania.

Aby się przed tym uchronić, unikajmy kupowania części od niesprawdzonych sprzedających na portalach aukcyjnych i przez ogłoszenia. Jeżeli jakaś część reklamowana jako oryginalna jest znacznie tańsza od innych, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia.

Zatajanie faktycznego stanu części

To problem osób, które chcą kupować części używane. Gdy kupujemy je on-line, nie mamy możliwości sprawdzenia, w jakim są stanie technicznym. Nierzadko po otrzymaniu widzimy, że przedmiot odbiega od swojego opisu na aukcji czy w ogłoszeniu.

Możemy go wprawdzie reklamować, ale jeśli kupowaliśmy od osoby prywatnej, wtedy nie musi ona uznawać naszej reklamacji. Zwrotu także nie ma obowiązku przyjmować.

Gdzie kupować części i akcesoria bez ryzyka?

Wobec tego wtedy, gdy chcemy kupować bezpiecznie części samochodowe, na przykład części do Forda Warszawa jest jednym z miast, gdzie możemy kupować je bezpiecznie w salonach dealerskich. Gdy jednak nie mamy w okolicy takiego salonu, możemy zrobić w nim zakupy on-line.

Taką opcję daje między innymi salon Auto Plaza z Warszawy, który daje swoim klientom gwarancję oryginalności na zakupione części. Z ofertą możemy zapoznać się już teraz i od razu złożyć swoje zamówienie.