Nowy Lexus z dwiema nagrodami w Detroit

Lexus LC 500 – najlepszy projekt wśród samochodów seryjnych i najlepsze wnętrze. Tak zdecydowali jurorzy konkursu Eyes on Design. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas targów w Detroit, na których samochód miał swoją premierę.

Kapituła konkursowa składa się z uznanych postaci świata designu, przedstawicieli największych firm motoryzacyjnych i wykładowców uczelni wyższych, kształcących przyszłych architektów.

Lexus LC 500 to luksusowe coupe, debiutujące cztery lata od prezentacji modelu koncepcyjnego. Jego wygląd i zastosowane rozwiązania mówią bardzo wiele o kierunku, jaki obiera japońska marka.

Nowe auto Lexusa zostało zwycięzcą dwóch kategorii konkursu: najlepszy projekt wśród samochodów seryjnych i najlepsze wnętrze. Model jest efektem ścisłej współpracy projektantów i konstruktorów, którzy zdecydowali się powiedzieć „nie” temu co uważano za niemożliwe do zrealizowania. W nowym Lexusie LC 500 jego twórcy pokonali przeszkody technologiczne, materiałowe i fizyczne, które zwykle ograniczają realizację przyjętych założeń technicznych lub wizji designerskich w autach koncepcyjnych.

 

Źródło: www.eyesondesign.org

Related Articles