Omenaa Mensah: po lekturze mojej nowej książki kilka osób może się obrazić

Omenaa Mensah pracuje nad kolejną książką. Gwiazda nie chce zdradzać szczegółów, przyznaje jednak, że książka może wywołać kontrowersje. Na przychylny odbiór czytelników może natomiast liczyć publikacja „Bajkowo. Dziennikarze dzieciom”, w której znalazła się bajka autorstwa najpopularniejszej polskiej pogodynki.

„Bajkowo. Dziennikarze dzieciom” to zbiór bajek napisanych przez znanych polskich dziennikarzy. Autorami utworów są m.in.: Dorota Wellman, Maja Popielarska, Tomasz Sianecki, Marta Kuligowska i Omenaa Mensah. Bohaterami bajek są dzieci, które przeżywają niezwykłe, czasem niebezpieczne, a czasem zabawne przygody. Tematem bajki Omeny Mensah jest tolerancja. Prezenterka chce przekonać dzieci, że dobrze jest wyróżniać się z tłumu innych, podobnych do siebie ludzi i że powinny czerpać radość ze swojej odmienności.

Ja jako kolorowa dziewczyna – w kraju nieczęsto spotyka się takie osoby, jak ja, ciemnoskóre – nie miałam z tym żadnego problemu. Ale mój stosunek do mojego koloru skóry tutaj, w tej szerokości geograficznej, jest chyba powszechnie znany: biorę to na śmiesznie. Tak jest teraz, jednak nie zawsze było mi do śmiechu. Ta bajka została napisana po to, żeby pokazać, że fajne jest się czasami wyróżniać – mówi Omenaa Mensah w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Najpopularniejsza polska pogodynka wielokrotnie przyznawała w wywiadach, że jako dziecko często spotykała się z dyskryminacją ze strony rówieśników. Na przezwiska reagowała czasem dość gwałtownie, za co otrzymała nawet uwagę w dzienniczku. Inspiracją do napisania bajki były jednak nie tylko jej własne przeżycia z dzieciństwa.

– Bajka jest bardzo pozytywna, zwłaszcza w kontekście sytuacji, którą ostatnio przeżywałam. Zadzwoniła do mnie mama dziewczynki ze szkoły we Wrocławiu. Okazało się, że dziewczynka jest mulatką, i kiedy poszła do szkoły, dzieci zaczęły się z niej śmiać. Sytuacja ta pokazała, że problem koloru skóry jest bardzo ważny, i mam nadzieję, że poprzez tę bajkę pokazałam go w dość przystępny sposób – mówi Omenaa Mensah.

Dziennikarka już pracuje nad kolejną publikacją, tym razem przeznaczoną dla dorosłego czytelnika. Nie chce zdradzać szczegółów, przyznaje jednak, że książka będzie bardzo kontrowersyjna.

Myślę, że kilka osób może się obrazić. Powiem wam, jacy jesteście, rodacy. To będzie bardzo kontrowersyjna książka – mówi Omenaa Mensah.

W maju do księgarń trafiła książka Omeny Mensah pt. „Twoje 3i”. Pogodynka radzi w niej, jak osiągnąć sukces dzięki dobrej autoprezentacji. Omenaa Mensah jest też autorką książki z przepisami kulinarnymi dla dzieci „Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką”.

lifestyle newseria

Related Articles