„Pierwsza miłość” – dramat Marysi, czy nic już nie uratuje Melki?

Melka trafia do Ośrodka Wychowawczego. Majka, mimo iż rozstała się z Aleksem, postanawia dotrzymać obietnicy, że jak najszybciej zabierze ją do domu. W życiu obu pojawia się ojciec Krystiana, Michał – w tej roli Wojciech Błach, który dołączył do obsady „Pierwszej miłości”.

Życie Melki w ośrodku nie jest „usłane różami”. Gdy kolejny raz spotyka się z agresją i niechęcią ze strony „koleżanek” z ośrodka – Rudej i Żylety, załamana prosi o pomoc Krystiana.

Zakochany Krystian decyduje się na desperacki krok: za pomocą fortelu organizuje ucieczkę Melki z ośrodka. Nielegalnie. Ze spakowanym w pośpiechu plecakiem i kartami kredytowymi ojca stopem dojeżdżają do Zgorzelca.

Marysia, na wieść o tym, co się stało,  nie ma wątpliwości, że cała ucieczka była przez nich zaplanowana. Ojciec Krystiana – Michał aż tak bardzo nie przejmuje się wybrykiem syna. Blokując karty kredytowe skradzione przez syna ustala miejsce ich pobytu i dochodzi do wniosku, że kiedy skończą im się pieniądze, uciekinierzy wrócą. Czyli niedługo…

Zdjęcie Melki zostaje oficjalnie opublikowane w gazecie, z adnotacją, że jest poszukiwana. Marysia bardzo poważnie niepokoi się o jej los. Tymczasem Melka i Krystian ustalają, że zaczną nowe życie w… Irlandii.

Melka robi niezbyt ładny numer towarzyszowi ucieczki – zostawia go w hotelu bez pożegnania, by na własną rękę ulotnić się z Polski. Krystian orientuje się, że jego karty są zablokowane, a nie może opuścić hotelu bez zapłacenia… Jednak oboje wpadają na kolejny pomysł – obrabowania stacji benzynowej, by zgromadzić środki na opłacenie pokoju i dalszą podróż.

Dla Melki kończy się to tragicznie… Dziewczyna otrzymuje propozycje pomocy z zewnątrz. Jak się okazuje nie jest to jednak pomoc bezinteresowna. Melka dostaje bowiem ultimatum.

Nowy wątek z Melką i Krystianem od połowy marca w wiosennych odcinkach „Pierwszej miłości” w Telewizji Polsat.

infowire.pl

In : Film

Related Articles