Pierwszy polski supersamochód Arrinera Hussarya na Warsaw Moto Show 2015

Dobra wiadomość i niezwykła gratka dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji na żywo zobaczyć Arrinery Hussarya. Już 20 listopada br. na Targach Warsaw Moto Show 2015w, ponownie zaprezentowana zostanie szerokiej publiczności jej testowa wersja. Twórcy Arrinery zapowiedzieli, że podczas tej prezentacji ogłoszą ważną dla polskiej motoryzacji wiadomość. Na razie, nie chcą zdradzić czego będzie dotyczyć, obiecują jednak, że na odwiedzających stoisko czeka olbrzymia niespodzianka z nią związana. Warto zatem wybrać się na te targi, które dla odwiedzających otwarte będę do 22 listopada  br.

Na polskiej mapie targowej pojawiła się nowa impreza motoryzacyjna. W tym roku, w dniach od 20 do 22 listopada, po raz pierwszy odbędą się Targi Warsaw Moto Show. Ambicją organizatorów jest, by impreza na stałe wpisała się w kalendarze miłośników motoryzacji i była największym tego typu wydarzeniem w Polsce.
Na Warsaw Expo, w jednym miejscu spotkają się dealerzy światowych marek motoryzacyjnych oraz producenci najnowszych modeli samochodów. Gwiazdą Targów ma być pierwszy, polski supersamochód, czyli Arrinera Hussarya.

Testowa wersja Arrinery zaprezentowana została w maju br. w Poznaniu. Wtedy też, firma ogłosiła nawiązanie współpracy z producentem opon Michelin, który dla Arrinery ma przygotować opony przystosowane do ekstremalnych prędkości. W październiku br. Prezes Arrinery Łukasz Tomkiewicz oraz szef działu technicznego Arrinery Greg Pękała odwiedzili ośrodek badawczy Michelin we Francji, by omówić z ekspertami procedury testowe badań jezdnych Arrinery Hussarya. Warto wspomnieć, że w tym właśnie ośrodku badawczym powstały także opony  szwedzkiego supersamochodu Koenigsegg.

Jak widać, Arrinera korzysta z doświadczenia uznanych, światowych firm motoryzacyjnych, jednak od samego początku auto powstaje w Polsce. Jego bryłę zaprojektował Pavlo Burkatsky, nad stroną technologiczną czuwa doświadczony zespół polskich inżynierów pod kierownictwem Grega Pękały. Aerodynamikę pierwszego, polskiego supersamochodu dopieszcza zespół pod kierownictwem prof. nzw. dr hab. inż. Janusza Piechny z Politechniki Warszawskiej.

Podczas Warsaw Moto Show, będzie można zobaczyć efekt współpracy tego zespołu, czyli Arrinerę w wersji testowej, w konfiguracji z potężnym wolnossącym silnikiem V8, wyczynową skrzynią biegów wraz z zaawansowanym hamulcem aerodynamicznym.

To jednak nie wszystko! Twórcy Arrinery zapowiedzieli, że podczas briefingu prasowego, w dniu otwarcia Targów ogłoszą sensacyjną wiadomość. Dziś jeszcze nie chcą zdradzić, co to będzie, ale zapewniają, że będzie to kolejny, ważny krok dla polskiej motoryzacji.