Podejrzany o potrącenie kobiety zatrzymany po policyjnym pościgu

W piątek, (20.03) policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach zatrzymali w bezpośrednim pościgu podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego. Ustalenia wskazują, że 37-letni mieszkaniec Żyrardowa, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu potrącił młodą kobietę i uciekł z miejsca wypadku. Wcześniej staranował stragan i spowodował kolizję z drugim pojazdem.

W piątek, (20.03) około godz. 9-tej, do Posterunku Policji w Wiskitkach zgłosił się zdenerwowany mężczyzna, który twierdził, że przed chwilą widział, jak kierujący pojazdem marki Audi mężczyzna potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierującym, w wyniku którego w miejscowości Działki, zatrzymali prawdopodobnego sprawcę tego wypadku.  37-letni mieszkaniec Żyrardowa był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem, stan mężczyzny również wyraźnie wskazywał, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, co również sam potwierdził. Mężczyzna jednak odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, toteż została od niego pobrana próbka krwi do badań. Kierowca trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny pojazdów, a także przesłuchali świadków. Jak mundurowi ustalili, zatrzymany próbował skręcić wjeżdżając w rynek gminny, gdzie staranował jeden ze straganów, następnie cofając, spowodował kolizję z pojazdem ciężarowym. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia miał potrącić pieszą, która trafiła do szpitala.

Trwają czynności w związku z tym zdarzeniem.

(KWP w Radomiu / dm)

Related Articles