Polacy opracują system komunikacji i sterowania myślami

22 stycznia GRUPA WOLFF – polska firma działająca w sektorze przemysłowym podpisała umowę rozpoczynającą współpracę z młodym polskim inżynierem Piotrem Palczewskim. Celem umowy jest stworzenie unikalnego systemu komunikacji i sterowania z wykorzystaniem myśli. Rozwiązanie to w przyszłości umożliwi osobom głęboko lub całkowicie sparaliżowanym sprawniejszą komunikację ze światem. Drugim zastosowaniem będzie sterowanie różnego typu obiektami. Tu możliwości są niewyczerpane, od sterowania grami komputerowymi po sterowanie wózkami inwalidzkimi.

 

Projekt właśnie się rozpoczyna. Liczymy że będzie to ciekawa przygoda, a w przyszłości także bardzo dobry produkt, który pomoże wielu osobom. Jest to jednocześnie przetarcie szlaków GRUPIE WOLFF w celu realizacji również innych innowacyjnych projektów, które kiedyś mogą zmienić nasze życie. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć sukces – komentował wydarzenie Bartosz Wolff, prezes zarządu GRUPY WOLFF.

 

Pierwszy etap projektu to zakup sprzętu niezbędnego do realizacji badań w tym specjalnego hełmu, który będzie odpowiedzialny za odczyt fal mózgowych. Pierwszych wyników prac spodziewamy się na początku kwietnia, a już w czerwcu powinien być gotowy pierwszy prototyp systemu, który pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań, które dla wszystkich są wielką niewiadomą – powiedział Sebastian Gruszka, kierownik działu Marketingu w GRUPIE WOLFF i koordynator projektu.

Obecnie nie znaleźliśmy na rynku rozwiązania, które pozwalałoby osobom sparaliżowanym komunikować się ze światem za pomocą myśli. Sterowanie większością dostępnych rozwiązań odbywa się za pomocą impulsu pochodzącego z mięśnia lub na podstawie ruchu źrenicy oka. – zakończył Bartosz Wolff.

Related Articles