Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę, która czerpała korzyści z cudzego nierządu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali dziesięć osób, działających w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Radomia zajmowała się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. W ręce policjantów wpadli także dwaj liderzy grupy, wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt.

Przeprowadzona realizacja to wynik efektywnie prowadzonej pracy operacyjnej przez policjantów radomskiego Zarządu CBŚP. Funkcjonariusze rozpracowali wszystkich członków grupy przestępczej, która czerpała korzyści z cudzego nierządu.

W sumie zatrzymanych zostało 10 osób, w tym 2 liderów grupy. Policjanci przeszukali także agencję towarzyską na terenie Radomia, zastając w niej kobiety trudniące się prostytucją oraz mężczyzn, którzy pełnili funkcje ich ochroniarzy, zajmowali się dowożeniem kobiet do klientów oraz pobieraniem pieniędzy. Zatrzymani zostali także barmani, którzy na co dzień nadzorowali prostytutki.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy umożliwił Prokuraturze Okręgowej w Radomiu przedstawienie łącznie 20 zarzutów karnych, w tym 8 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz 2 zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Wobec liderów grupy Sąd Rejonowy w Radomiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Postępowanie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

CBŚP Radom

Related Articles