Policjanci CBŚP zlikwidowali wytwórnię mefedronu

Funkcjonariusze opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali profesjonalne laboratorium do wytwarzania narkotyków syntetycznych. Policjanci zabezpieczyli blisko 600 gramów wytworzonego już narkotyku i prawie 13 kg narkotyku będącego w trakcie przetwarzania. Zarzuty w tej sprawie usłyszał zatrzymany przez policjantów 31-latek. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji prowadząc śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu ustalili mężczyznę zajmującego się wytwarzaniem narkotyków. Zebrane informacje pozwoliły na przeprowadzenie przez funkcjonariuszy przeszukania typowanej posesji. Wczesnym rankiem, 12 marca tego roku, policjanci CBŚP zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weszli na teren posesji jednej spod warszawskich miejscowości.

W trakcie przeszukania pomieszczeń budynku policjanci ujawnili profesjonalne laboratorium do wytwarzania narkotyków syntetycznych. Przeprowadzone badania wykazały, że ujawniony narkotyk to mefedron. Na gorącym uczynku wytwarzania środków odurzających policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Warszawy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 570 gramów wytworzonego już narkotyku,  ponad 13 kilogramów narkotyku będącego w trakcie przetwarzania, dużą ilość różnych chemikaliów służących do produkcji środka narkotycznego a także sprzęt laboratoryjny do syntez chemicznych.

31-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Przestępstwo takie zagrożone jest karą nie mniejszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Related Articles