Policjanci przechwycili 49 kilogramów marihuany o wartości blisko miliona złotych

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o nielegalną uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 49 kilogramów suszu marihuany o wartości blisko miliona złotych. Na strychu ujawniono też miejsce służące do uprawy konopi, a wyposażone m.in. w klimatyzatory, filtry powietrza i lampy. Zatrzymany, decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podejrzany, to 56 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że mężczyzna ten może posiadać w swoim domu spore ilości narkotyków. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania mężczyzny, podejrzenia potwierdziły się. W budynku, w różnych miejscach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 49 kilogramów suszu marihuany, popakowanego w kartony i skrzynie. Na strychu policjanci ujawnili też miejsce wyposażone m.in. w klimatyzatory, filtry powietrza i lampy, służące do uprawy konopi.

Wartość zabezpieczonej marihuany, to blisko milion złotych. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym m.in. sprawdzają, jakie było dalsze przeznaczenie zabezpieczonych narkotyków oraz czy zatrzymany handlował nimi. Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

KWP Wrocław

Related Articles