Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków ukrytych w lodówce

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy zatrzymali w ubiegłym tygodniu trzech mężczyzn. Dwóch z nich podejrzanych jest o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, a jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, śledczy zabezpieczyli łącznie ponad pół kilograma amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara odpowiednio do 10 i 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanymi mężczyznami pilscy kryminalni interesowali się już od pewnego czasu. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że mogą być oni  w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Dodatkowo okazało się, że narkotyki przechowują oni najprawdopodobniej w mieszkaniach na terenie Piły.

W minionym tygodniu jeden z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji pilskiej komendy.  Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny przy ulicy Rogozińskiej w Pile, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad pół kilograma amfetaminy.

Narkotyki  zapakowane były w reklamówki foliowe i ukryte w lodówce. Substancje psychotropowe natychmiast zostały zabezpieczone przez pilskich kryminalnych, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. Kryminalni dodatkowo zabezpieczyli sprzęt do porcjowania i przechowywania narkotyków w postaci woreczków strunowych oraz wagi elektronicznej.

Kontynuacja czynności w przedmiotowej sprawie pozwoliła na zatrzymanie kolejnych dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem narkotykami. Wpadli oni w ręce pilskich kryminalnych i natychmiast do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Piły w wieku od 23 do 32 lat. Za popełnione przestępstwo grozi im odpowiednio do 12 i 10 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec 24-letniego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / ap)

policja.pl

Related Articles