Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszywy alarm bombowy w sądzie

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. Zatrzymany, który chciał w ten sposób najprawdopodobniej zdezorganizować pracę urzędu, usłyszał już w tej sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z jeleniogórskiej komendy miejskiej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w jeleniogórskim sądzie.

Podejrzany w połowie roku zadzwonił na numer alarmowy Policji i powiadomił o tym, że w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze podłożony jest ładunek wybuchowy. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze z grupy minersko – pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, wraz z psami do wyszukiwania materiałów wybuchowych, przeszukali trzy budynki sądu. Nie ujawniono wówczas żadnego materiału wybuchowego. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

Prowadzone dalej w tej sprawie przez policjantów czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do wytypowania osoby podejrzewanej o wywołanie fałszywego alarmu bombowego, a następnie jej zatrzymania. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna swoim działaniem chciał najprawdopodobniej zdezorganizować pracę sądu. Obecnie policjanci dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Zatrzymanemu, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie, za czyn, o który jest podejrzany, grozić może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Related Articles