Policjanci zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo nastolatki z Krapkowic

Policjanci z grupy powołanej do rozwikłania sprawy zabójstwa nastolatki z Krapkowic zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 17-latka. Ciało dziewczyny zostało znalezione w marcu na terenie Krapkowic. Młody człowiek został zatrzymany w swoim domu. Okazał się nim mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

18 marca br. na terenie przepompowni w Krapkowicach odnaleziono zwłoki nieznanej kobiety. By jednoznacznie zidentyfikować ciało, policjanci pod nadzorem Prokuratury, prowadzili zakrojone na szeroką skalę czynności i badania, w tym z zakresu genetyki i antropologii. Wątek zabójstwa był także przez śledczych badany. Powołani w tym zakresie biegli, prokuratorzy, policyjni śledczy, funkcjonariusze operacyjni wykonali mnóstwo czynności, które pozwoliły na wszczęcie śledztwa w sprawie zabójstwa 15-latki.

Śledczy codziennie, bardzo skrupulatnie, z pełną precyzją wykonywali swoje zadania. Krok po kroku analizowali i sprawdzali wszystkie wątki i napływające w tej sprawie informacje. Również każdy sygnał ze strony obywateli był drobiazgowo sprawdzany.

Prowadzone prace pozwoliły śledczym na wytypowanie osoby podejrzewanej o ten czyn. Wczoraj (5 maja br.) kryminalni z Opola zatrzymali w związku z tą sprawą 17-letniego mieszkańca powiatu krapkowickiego.

(KWP w Opolu / mw)

Related Articles