Pomysły na prezent z okazji narodzin

Okazji do świętowania jest bardzo dużo, ale moment przyjścia na świat dziecka z pewnością zalicza się do tych niezwykle ważnych! i ważnych chwil. Na pewno najbardziej pamięta się narodziny dzieci z naszego najbliższego otoczenia, ale także narodziny dzieci znajomych często na długo zostają w pamięci. W dzisiejszych czasach można świętować na wiele sposobów, ale warto uczcić go przygotowując wyjątkowy prezent, będący ciekawą pamiątką.

Jakie pamiątki na dzień narodzin dziecka

Narodziny dziecka to okazja, którą wręcz trzeba uczcić! Impreza z okazji narodzin to zazwyczaj pierwsza myśl jaka przychodzi w tym dniu. Oczywiście można zrobić przyjęcie dla znajomych i rodziny, jednak można zrobić coś aby ten moment na znacznie dłużej pozostał w naszej pamięci.

Ciekawym pomysłem będzie stworzenie księgi wspomnień związanych z narodzinami albo kapsuły czasu.  W takiej kapsule czasu można zamieścić ozdobną karteczkę z informacjami o narodzinach, wzroście i wadze dziecka od razu po urodzeniu, a także jego pierwsze zdjęcie, buciki czy pierwszy pukiel włosów. W wielu szpitalach na rękach dzieci nadal umieszczane są specjalne opaski z informacjami o maluchu – taka opaska także powinna znaleźć się w takiej kapsule

Tradycyjny prezent

Świetnym pomysłem jest sprezentowanie dziecku tradycyjnego prezentu, takiego jak kolekcjonerska moneta lub biżuteria z metalu szlachetnego. Taka pamiątka będzie ponadczasowym prezentem, który może przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie!

Do takiego tradycyjnego prezentu warto dodać coś jeszcze. Polecamy sprawdzić prezenty z 4gift, sklepu internetowego pełnego niebanalnych, zabawnych gadżetów. Można kupić dziecku butelkę do mleka z napisem Vodka lub smoczek z wąsem!

Prezenty z 4gift świetnie się sprawdzą także w przypadku innych okazji niż narodziny dziecka! Można znaleźć prezent na niemal każdą okazję, zarówno zabawny, jak i stanowiący pamiątkę na lata.