Ponad 800 zarzutów dla grupy oszustów internetowych

Policjanci z powiatu oleśnickiego rozpracowali grupę oszustów internetowych. Dwaj mężczyźni i kobieta usłyszeli w tej sprawie ponad 800 zarzutów. Sprawcy, oferując na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych środki na odchudzanie, wyłudzili ponad 150 tys. złotych od kilkuset osób z całego kraju. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą oleśnickiej komendy powiatowej realizowali czynności w sprawie dotyczącej licznych oszustw dokonywanych poprzez portale aukcyjne i ogłoszeniowe. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą, w przestępczy proceder zamieszane były 3 osoby. Podejrzani o tego typu przestępstwa, to dwaj mężczyźni w wieku w wieku 29 i 45 lat, mieszkańcy Oleśnicy oraz 22 – letnia kobieta, mieszkanka Bytomia.

Jak się okazało, cała trójka działała wspólnie i w porozumieniu. Sprawcy oferowali do sprzedaży różnego rodzaju środki na odchudzanie. Klienci, którzy wpłacali pieniądze, w zamian dostawali w paczkach tanie tabletki przeciwbólowe, mydła, czy też inne przedmioty kształtem przypominające pudełka z lekami. W ich ofercie były również telefony komórkowe, które nigdy nie trafiły do kupujących.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty oszustwa. Główny organizator tego przestępczego procederu usłyszał na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału 793 zarzuty dotyczące oszustw. Mężczyzna ten oszukał łącznie 665 osób z terenu całego kraju na kwotę ponad 153 tys. złotych oraz próbował oszukać 124 inne osoby na kwotę blisko 29 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni już w latach wcześniejszych zajmowali się podobnymi przestępstwami, dlatego też jeden z nich obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Pozostałym podejrzanym grozi również do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Related Articles