Powrót kultowych mutantów

CANAL+ zaprasza – w ramach cyklu filmów o superbohaterach – na „Wojownicze Żółwie Ninja”, czyli najnowszą odsłonę przygód kultowych gadzich braci-mutantów. Jednym z producentów filmu jest Michael Bay (reż: „Transformers”, „Armageddon” czy „Pearl Harbor”). W obsadzie znaleźli się m.in. Megan Fox, Will Arnett i Whoopi Goldberg. Polska premiera telewizyjna „Wojowniczych Żółwi Ninja” w sobotę, 25 kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+.

Każde szanujące się miasto ma swoich superbohaterów. Obrońcami Nowego Jorku są cztery zmutowane żółwie ninja. Gdy amerykańska metropolia jest zagrożona, do akcji wkraczają nieustraszone, zabawne i jedyne w swoim rodzaju „turtlesy”! „Wojownicze Żółwie Ninja” w reżyserii Jonathana Liebesmana to czwarty fabularny film o bohaterskich żółwiach. Jego kinowa premiera zbiegła się w czasie z 30. rocznicą publikacji pierwszego komiksu o przygodach braci-mutantów wydanego nakładem Mirage Studios. Przez trzy dekady o żółwiach ninja powstały – oprócz wielu seriali (animowanych i jednego aktorskiego) cztery filmy fabularne i dwa animowane.

Jednym z producentów „Wojowniczych Żółwi Ninja” jest mistrz kina akcji Michael Bay, stojący za sukcesem takich hitów jak: seria filmów o „Transformers”, „Armageddon” czy serial „Piraci”. Bay niczym król Midas zamienia w złoto każde przedsięwzięcie, w które się zaangażuje. Nie inaczej było tym razem. Produkcja jest najbardziej dochodowym projektem w historii żółwi ninja. Na rok 2016 zapowiedziano sequel filmu z Bayem jako producentem. W obsadzie ponownie znajdą się Megan Fox oraz pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Will Arnett.

 

„WOJOWNICZE ZÓŁWIE NINJA” – Ciekawe fakty:

Przy tworzeniu twarzy bohaterów filmu specjaliści inspirowali się aktorami: Russellem Crowe’em (Leonardo), Clintem Eastwoodem (Rafaello), Leonardem Nimoyem (Donatello), Billem Murrayem (Michelangelo) i Toshiro Mifune (Splinter).

Charaktery żółwi zostały zaczerpnięte z serialu animowanego (2003-2010): Leonardo jest samurajem, Rafaello brutalnym wojownikiem, Michaelangelo punkiem, a Donatello wynalazcą.

W oryginalnej wersji językowej Leonarda dubbinguje Johnny Knoxville, czyli jeden z członków programu MTV „Jackass”.

Klakson w vanie, którym poruszają się żółwie to motyw muzyczny z pierwszej kreskówki „Wojownicze Żółwie Ninja” z 1987 roku.

In : Film