Rozbita zorganizowana grupa nielegalnie produkująca wyroby tytoniowe

Wspólne działania funkcjonariuszy Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Służby Celnej doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która na terenie województwa łódzkiego zajmowała się nielegalnie produkcją wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zatrzymali 13 osób. Jednocześnie zabezpieczonych zostało ponad 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 34 tony tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności grupy to 17,5 miliona złotych.

Funkcjonariusze łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnie produkcją papierosów. Na terenie województwa łódzkiego zatrzymanych zostało 13 osób, w tym 2 kobiety i 11 mężczyzn w wieku od 20 do 48 lat.

W toku przeszukań dokonanych m.in. na terenie Szadku i Zduńskiej Woli, funkcjonariusze ujawnili ponad 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 34 tony tytoniu. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności grupy zostało oszacowane na 17,5 miliona złotych.

Jedenastu zatrzymanym prokurator przedstawił zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wytwarzaniu wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych oraz na uchylaniu się od obowiązkowego opodatkowania.

Wobec ośmiu podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli.

Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania, bowiem sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa.

CBŚP Łódź

Related Articles