Sieć kin Helios rośnie w siłę z UZINEM

Najnowsze multipleksy sieci Helios zlokalizowane są w galeriach handlowych. Posiadają od 4 do 7 nowoczesnych, klimatyzowanych sal kinowych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający. Dzięki bogatej infrastrukturze kin, oprócz premier filmowych odbywają się w nich imprezy i spotkania okolicznościowe. Przed wejściami do sal znajduje się nowoczesny Helios Bar z popcornem i napojami, a także kawiarnia Helios Café. Wszystko to nie byłoby możliwe bez nowoczesnej zabudowy i wykończenia.

Firma UZIN, wiodący producent chemii podłogowej, dostarczała do kin produkty niezbędne do montażu wykładzin  na podłodze  w sali kinowej w zabudowie audytoryjnej, klejenia wykładzin na ścianach jako wygłuszenie oraz wykończenie. Realizacja nie byłaby możliwa także bez wykonania podkładu wyrównującego przy użyciu mas samopoziomujących UZIN NC 145 i NC 146 oraz wytrzymałej masy naprawczej UZIN NC 182. Jakim wymaganiom musiała sprostać dostarczona chemia?

 

W kinie, tak jak i w innych obiektach użyteczności publicznej,  powinny być używane środki bezrozpuszczalnikowe, czyli takie, które nie emitują szkodliwych substancji do otoczenia, ale jednocześnie wykazują wysoką siłę klejenia – mówi przedstawiciel firmy UZIN. W tego rodzaju realizacjach wymagana jest bardzo duża odporność na obciążenia wynikające z ciągłego ruchu pieszych. Kryterium to jest równie ważne przy montażu wykładzin na ścianę. Klej musi utrzymać cały ciężar instalowanej wykładziny dając gwarancję jej stabilności na wiele lat. – Wszystkie te wymagania spełniają dyspersyjne kleje, czyli bez emisji rozpuszczalników, takie jak nieposiadający jak do tej pory odpowiednika na rynku  UZIN KE 2000S. To najnowszej generacji produkt o bardzo wysokiej sile klejenia przeznaczony do montażu wykładzin elastycznych, który można stosować na mokro lub półsucho, zarówno na chłonnych jak i niechłonnych podłożach – mówi przedstawiciel firmy UZIN. Przy realizacji wykorzystano także klej do wykładzin dywanowych ze spodem tekstylnym lub syntetycznym UZIN KE 2560, klej o bardzo niskiej emisyjności i uniwersalnym zastosowaniu do wykładzin tekstylnych UZIN UZ 57 oraz klej bez rozpuszczalników, o niskiej zawartości wypełniaczy,  przeznaczony do klejenia wykładzin PCV i CV – UZIN KE 418.

Największym wyzwaniem dla wykonawców okazała się tzw. zabudowa audytoryjna, czyli układ, w którym podłoga wznosi się w kierunku projektora. Każdy rząd foteli kinowych usytuowany jest na odrębnych stopniach, co wymusza odpowiednią organizację stanowiska pracy i podwyższa pracochłonność.  – W takim układzie otrzymujemy również dodatkowo do pokrycia powierzchnie pionowe, które nie występują w przypadku klasycznego montażu wykładzin. Montaż wykładzin na ścianach jest bardzo specyficzny i wymaga od montażystów dużej wprawy, a od użytego kleju najwyższej jakości – podsumowuje przedstawiciel firmy UZIN.