Sprawcy brutalnego pobicia aresztowani

Szczecińscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy pobili 20-latka, używając do tego niebezpiecznego narzędzia. Poszkodowany doznał licznych obrażeń ciała, skutkujących ciężkim uszczerbkiem zdrowia. Sąd zadecydował tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Do zdarzenia doszło wieczorem w Szczecinie na osiedlu Książąt Pomorskich. W pobliżu jednego z bloków mieszkalnych 20-letni szczecinianin został zaatakowany przez czterech mężczyzn. Sprawcy bili i kopali swoją ofiarę, a następnie zadali mu kilka ran kłutych, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Następnie oddalili się z miejsca zdarzenia.

Poszkodowany w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Policjanci  z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, wykonali szereg czynności, dzięki którym ustalili domniemanych sprawców. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany dobę po przestępstwie, pozostali dzień później. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. Są to mieszkańcy Szczecina w wieku 18 – 20 lat.

Szeroko zakrojone czynności, przeszukania mieszkań i zabezpieczone ślady na miejscu przestępstwa, pozwoliły na ustalenie okoliczności zdarzenia. Sprawcy usłyszeli zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Decyzją sądu, każdy z podejrzanych najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełniony czyn może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ms)

Related Articles