Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu na kantor w Gołkowicach. Dziś Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim podejmie decyzję, czy mężczyźni zostaną tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do napadu na kantor doszło 25 listopada br. w Gołkowicach na ul. Celnej. Do placówki wtargnęli dwaj mężczyźni w kominiarkach. Trzeci ze sprawców oczekiwał na nich w samochodzie. Napastnicy, używając pałek, sterroryzowali obsługę placówki i zażądali wydania pieniędzy. Zdarzenie to zauważył wykonujący w pobliżu obchód dzielnicowy Komisariatu Policji w Gorzycach, który natychmiast podjął interwencję. Spłoszeni sprawcy zdołali uciec z miejsca zdarzenia. Nie cieszyli się jednak wolnością długo.

Nad sprawą pracowali śledczy z Wydziału Kryminalnego wodzisławskiej komendy. Przeprowadzone przez nich intensywne czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców napadu. Okazali się nimi 21-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego oraz dwaj mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, w wieku 28 i 18 lat.  Mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zadecyduje o ich dalszym losie. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ap)

Related Articles